Yazarlar

Sağlıkta milli ve yerli dönem başlıyor mu?

Hayırlı Cumalar dostlar.

Yıllardır defaâtle vurguladığımız “Milli ve Yerli” oluşum ve yapılanmaların vakti geldi de geçiyor. Seçilmiş başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın gayretleriyle sağlıkta millilik ve yerlilik gelse de bürokraside. Yansıması bizim için önemli yani netice!!!

Türkiye’de ilk defa tamamlayıcı tıp yasasının çıkmasında, dünyada yaptığımız 2500 sağlıklı yaşam ve tamamlayıcı tıp konferansları, yerli ve milli markalı 755 ürünümüz ve televizyonlarda yaptığımız 1000’in üzerindeki canlı yayında pişmiş tavuğun başına gelmeyen her şey Türkiye’de bizim başımıza gelmiş durumda.

Eski Türkiye’de olanlar!!!

Sağlık Bakanlığı olmak üzere bakanlıklarda başımıza gelenler inşallah Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuşmasından sonra gelmeyecekti diye düşünmek istiyoruz!

10 yılda, zencefil öksürüğe iyi gelir dedik; devletten 100 bin lira ceza yedik!

Yeşil çay ve kombuçay için dedik; 100.000 lira daha ceza yedik!

Tuz mukaddestir, Allah Resulü yemeğe tuzla başlayıp tuzla bitirirdi dedik; koskoca Sağlık Bakanlığı bütün sağlık problemlerini çözmüş gibi koca koca bilim adamları bilim kurulları 150.000 TL ceza verdi! Neyse ki birkaç gün önce bölge idare Mahkemesi’nden reddedildi ve mahkememiz devam ediyor…

2014 yılında FETÖ gündemde değilken, Kastamonu’dan Sağlık-Turizm-Orman Ve Tarım Bakanlıklarından birine milletvekili değil ‘bakan’ olarak adaylığımı açıkladığım gün, devletteki uyuyan hücrelerin elebaşları ve 15 Temmuz’da ortaya çıkan hain güçler tarafından Kastamonu Organize Sanayi’deki arazilere ‘Türkiye’de ilk’ olarak kuracağımız dağlardaki bütün ahlatları, alıçları ve toplanmayan kuşburnuları toplatarak insan neslini kurtarmak adına çay-tablet-ekstrakt-yağ ve gıda ürünlerine dönüştürebilecek ve arazimde belediye başkanından milletvekillerine 100 kadar devlet görevlisi olduğu anda 5.000.000 liralık projenin iptal edildiğini öğrendim!

“Organize Sanayi’deki arazinizin izni iptâl edildi” yazısıyla aynı gün İstanbul’daki Topkapı Kozmik Yaşam Merkezi’mizde Sağlık Müdürlüğü’nün doktor, eczacı ve görevlileri tarafından basılıp kasalarımız açılarak evraklarımıza el konulup bir ‘saldırı’ hâlinde yapılan denetleme adı altındaki ‘özel mülkiyete saldırma’, dönemin valisine sorduğumuzda “Hayır hocam, böyle bir şey olamaz !” demesi, akabinde Sağlık İl Müdürü’nü aradığınızda “Rutin bir denetlemedir” demesi, devlet organları arasındaki kopukluk değilse bir ihanet şebekesini, devleti ve milleti adına çalışanlara açık ve çirkef bir saldırıyı göstermektedir!

Bu hadsiz baskında karakolluk olduk ve Sağlık Bakanlığı tarafından mahkemeye verildik “devlet görevlilerini engellenmek, ayak detoksu, frekanslı masaj yapıcı aletlerin suç teşkil ettiği” sebebiyle!!!???

Tutulan zabıtalar ve uzman homeopatolog ve 25 yıllık tıp hekimimize ‘Bir daha burada danışmanlık yapmayacak” diye Sağlık Müdürlüğü’nce cebren belge imzalatılmıştır.

Sonradan anlaşılan iki şikayet başvurusu gündeme getirilerek ki bu şikayetçiler bulunamamış !!! Kimin organize ettiği bakanlık müsteşar yardımcısı ile görüşmemizde “Hocam, il müdürleri değişse de kadrolar tamamen fetö’cülerin elindedir ve size saldıranlar da bunlardandır!” demelerine rağmen Sağlık Bakanlığı ilgili birimleri kurumumuzu mahkemeye vermiş aylar sonra inceleme sonunda takipsizlik kararı vererek haklılığımız “her zamanki gibi !” ortaya çıkmıştır.

Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve şimdiki sağlık bakanımız, Sağlık Bakanlığı ve İl Müdürlüğü’nde bu gibi müdahaleler hâlen en yüksek seviyede devam etmektedir!

Sayın başkanımızın tavsiyeleri noktasında ürettiğimiz bu ürünleri Avrupa pazarına açmak için başta Almanya olmak üzere bütün Avrupa ülkelerine ihracat seferberliği başlatmış bu ayın içinde de Avrupa şubelerimize açma gayreti içinde olduğumuzu bildiriyoruz.

İkinci olarak da bütün bu tıbbi cihazların ve diğer sağlık alanında kullanılan terapi-masaj ve arınma amaçlı cihazların dünyadaki örneklerini geliştirerek üretimini yaptık; CE belgesi alındığı halde Sağlık Bakanlığı’ndan maalesef ruhsat verilmemiş ve dünya pazarına çıkılmamız engellenmektedir. Yine sayın devlet başkanımızın ve maliye bakanımız Berat Albayrak’ın televizyondaki konuşmaları neticesinde yurtdışından getirilip Türkiye’de üretme projemizi KOS-GEB projeleri dairesinde müracaatlarımızı yapmış ve üretim aşamasında olduğumuzun altını çizmek istiyoruz!

İthal edilen hava temizleme ve ozon cihazları yaklaşık 500 €’ya Türkiye ithal edilmekte biz Türkiye de bunu 100 € civarında imâl edebilmiş durumdayız ve dünya pazarına sunma donanımındayız ama maalesef onay alamıyoruz. 

Talimatlarınız gereği kimi muhatap olacağımızı da bilememekteyiz. Milli ve yerli ürünlerimizi üretmiş teknik olarak da öğretmek için muhatap aramaktayız.

“Sağlıkta dışa bağımlılıktan kurtulmalıyız!” diyen seçilmiş başkanımıza, uygulanabilir projelerimizin hazır olduğunu bir kez daha yineliyoruz!

“Sağlıklı Yaşam” turizmini 15 yıldır beş yıldızlı otellerde, dünyanın her yanından 100.000 elit insan ve işadamlarını 7 gün misafir ederek gerçekleştiriyoruz. Bu sayın başkanımızın da gösterdiği hedefin bir demonstrasyonudur. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır!

Türkiye’de kuracağımız sağlıklı yaşam otellerinin de programa alınıp ilgili bakanlıkça desteklerini bekliyoruz bu sayede ülkemize sağlık turizmi ve sağlıklı yaşam otelleri adıyla sadece otel ücreti değil sadece ameliyat değil “sağlık turizmi” sunularak 5 kat fazla gelir elde edilerek yıllık 100 milyar $, sonraki beş yılda kümülatif 1 trilyon $ döviz girdisini vaadediyor ve görmeyen gözlere duymayan kulaklara duyulması için arz ediyoruz efendim!

Bu ülkenin milli ve yerli  bilim adamı olarak bütün projelerimiz üretime hazır!

Sağlık Bakanlığı’na ve diğer bakanlıklara veya yerleşik düzenin bürokratlarını aşmakta bakanlıklar hazır mı acaba diye sormak istiyoruz!

Seçilmiş başkan Recep Tayyip Erdoğan hep yalnızım diyor ya! Belki bu sefer sesini duyan bir Sağlık Bakanı ve bakanlar uzaktan bakmaz da olur da cevap verir diye düşünüyorum!

Kalın sağlıcakla!

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close