Spor YazarlarıYazarlar

TFF kaçırma bu tarihi fırsatı

Süper Lig’de şampiyonluk yarışı diğer yıllara nazaran daha enteresan bir hal aldı. Galatasaray sahasında geçen hafta liderliği kaybettiği Medipol Başakşehir’i yenerek hem zirveyi geri aldı hem de Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin şampiyonluk iştahını kabarttı.

Dört takımlı şampiyonluk yarışında fikstüre bakınca şu takım şampiyon olur demek büyük yanlış olur. Heyecan tüm taraftarları sarmışken umut edelim de saha dışı güçler son 5 hafta elini eteğini çeksin ve hak edenin şampiyon olacağı bir yarış olsun.

Malumunuz Türk Futbolunun en büyük kangreni olan MHK ve hakemler uslu dururlarsa bu yarış Türkiye Süper Ligi için inanılmaz bir pazarlama fırsatı olur. Neden ? Avrupa’nın en büyük 5 ligi denen liglerin üçünde şampiyon belli oldu. Fransa’da PSG, Almanya’da Bayern Münih, İngiltere’de Manchester City… Diğer iki lig olan İtalya’da son 6 yılın şampiyonu Juventus önde gidiyor İspanya’da ise Barcelona  şampiyon gibi.

İşte burada TFF’nin reklam ve pazarlama bölümüne büyük iş düşüyor. Avrupalı futbolseverler heyecana, rekabete, mücadeleye aç. BeINSPORT markasıyla dünya futbolu pazarına girdin. Avrupaya yönelik onların öz diline çevrilmiş reklamlarla pazarla ligini. Çek Avrupalı izleyicileri ülkene. Ama tabi bunları yaparken ligi kendilerince ayarlamaya çalışan hakem oluşumunu durdur. Uyar Hakemlerini doğru maç yönetmelerini sağla. TFF Kaçırma bu tarihi fırsatı.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close