BIST1.408,81%8.4224
USD8.4101%0.01
EURO9,9815%0.00
ALTIN489,18%0.03
Akit HaberYaşam'Olmaz, yapamazsın' diyenlere inat başardı: Talep yağıyor
Yaşam

'Olmaz, yapamazsın' diyenlere inat başardı: Talep yağıyor

KAYSERİ'de girişimci Venhar Yılmaz, ‘burada tutmaz’ diyenlere aldırmadan bozkırda oluşturduğu bahçeyle ile kendi markasını oluşturarak ekonomiye katkı sunmak istiyor.

Abone OlGoogle News
22 Temmuz 2021 16:18

Kayseri’de yaşayan Venhar Yılmaz, Talas ilçesine bağlı Kamber Mahallesi’ndeki 4 dekarlık alana lavanta dikti. ‘Burada tutmaz’ diyenlere aldırmadan bahçesini oluşturan Yılmaz, adeta bozkırın ortasında renkli bir yer oluşturdu.

Görsel güzelliği olan bahçesini ilerleyen süreçte büyüterek lavanta yağı, lavanta balı üretimi ve fotoğraf çekinmek isteyenlerin uğrak yeri haline getirmek isteyen Yılmaz, kadın girişimcilere de örnek oldu.

Lavantayı hobi amaçlı diktiğini kaydeden Venhar Yılmaz, “Her şey çok güzel gidiyor. 2 dekarı 2 yaşında, 2 dekarı ise 1 yaşında olmak üzere bahçemizde dikili olarak 4 dekarlık bir alanımız var." ifadelerini kullandı.

"Bahçemizi daha da büyütmeyi düşünüyoruz" diyen Yılmaz "Gelen taleplere göre de bahçemizdeki boş alanlara doğru bahçemizi büyütmeyi düşünüyoruz. Bu durum biraz gelişigüzel ilerliyor." şeklinde konuştu.

Fotoğraf çektirenlerden bahseden Yılmaz "Bahçemizdeki tıbbi bir lavanta çeşidi ve ilk yağlık olarak düşünmüştüm. Geçen yılki hasatta çok talep oldu ve yağını satmaya başladım. Sonrasında buraya gelip fotoğraf çekinmek isteyen arkadaşlar oldu." dedi.

"Düğün için gelin ve damatlar burada fotoğraf çekinmek istedi" diyen Yılmaz "Biz de o yönde ilerlemeye çalışıyoruz. Burada arı beslemeye de başladık. Lavanta balı da üretmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Ekonomiyle ilgili Yılmaz "Lavantanın her şeyinden faydalanmak istiyoruz. Kayseri ekonomisine katkı sunmak istiyoruz. Bahçemiz de Kayseri’de tektir” dedi.

İmkansız diye bir şey yok" diyen Yılmaz, “Bir yola başlarken insanlar genelde ‘Olmaz, yapamazsın. Burada tutmaz’ diyorlar. Lavanta ekimimiz de bu şekilde oldu." ifadelerini kullandı.

Yılmaz "Batı tarafında daha iyi yetişiyor’ derlerken, ben burada 1600 rakımda bu bitkiyi tutturdum. Keşke kimseyi dinlemeden daha büyük bir şeyler yapsaydım ama kısmet. Burayı görenler çok şaşırıyorlar." dedi.

"Sosyal medya üzerinden de paylaşımlar yapıyorum" Yılmaz "Oradaki arkadaşlar da çok fazla talepte bulunuyorlar. Adres soranlar oluyor." ifadelerini kullandı.

Sözlerinin devamında Yılmaz "Burası Talas’a bağlı Kamber Mahallesi'nde ve isteyen herkes gelebilir. Kapımız herkese açık” şeklinde konuştu.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar