BIST1.414,15%8.7266
USD8.7197%-0.02
EURO10,3924%-0.07
ALTIN500,44%0.66
Akit HaberTeknolojiGoogle, Android 12 beta 2 güncellemesini yayınlandı
Teknoloji

Google, Android 12 beta 2 güncellemesini yayınlandı

Google, Android için çalışmalarına devam ediyor. Şirket, Android 12 beta 2 güncellemesini Pixel 3 ve üzeri cihazlar için yayınlamaya başladı.

Abone OlGoogle News
10 Haziran 2021 11:25

Google, Android 12 için çalışmalarına devam ediyor. Şirket, Android 12 beta 2 güncellemesini Pixel 3 ve üzeri cihazlar için yayınlamaya başladı. Güncellemenin ana odaklarından birisi ise gizlilik.

Her güncelleme ile kullanıcıları Android 12‘ye biraz daha yaklaştıran Google, yeni beta güncellemesi ile pek çok yeniliği de beraberinde getiriyor. Ancak elinizde Pixel 3 ve üzeri bir cihaz varsa, tam sürümü beklemenizi öneririz. Çünkü, yeni güncelleme kararlı değil. Bu nedenle ihtiyaç duyabileceğiniz uygulamalar beta testi sırasında kararlı çalışmayabilir.

Google Android 12 beta 2 dağıtıma çıktı
Yeni güncelleme ile hangi uygulamaların telefonunuzun kamerasına, mikrofonuna ve konum verilerine eriştiğini gösteren 24 saatlik bir zaman çizelgesi kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Bu çizelge sayesinde uygulamaların erişim sırasına bakmak da mümkün.

Yeni güncelleme ile gelen bir diğer özellik de iOS kullanıcılarının yakından tanıyacağı turuncu ve yeşil noktalar. Bu noktalar bir uygulamanın ahizeyi, mikrofonu ve kamerayı ne zaman kullandığını gösteriyor. Ancak Android 12 beta 2 kullanıcıları, bu noktaları uygumalar mikrofonu veya kamerayı kullanırken görecek.

Güncellemenin içerdiği bir diğer yenilik de hızlı ayarlara gelen internet kutucuğu. Bu kutucuk, Wi-Fi ağının adı da dahil olmak üzere telefonun çevrimiçi bağlantılarını kullanıcılara gösteriyor. Wi-Fi simgesine dokunmak, Wi-Fi bağlantısını hızlı bir şekilde devre dışı bırakma olanağı tanıdığı gibi yakındaki Wi-Fi sinyallerini listesini de gösteriyor. Ek olarak burada hücresel ağı kapatma / açma seçeneği de mevcut.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar