BIST1.551,51%7.4465
USD7.437%-0.20
EURO9,0518%-0.53
ALTIN443,66%-0.30
Akit HaberSporGerilim büyüyor! Mustafa Cengiz, Ali Koç’a ateş püskürdü: Haddini bileceksin
Spor

Gerilim büyüyor! Mustafa Cengiz, Ali Koç’a ateş püskürdü: Haddini bileceksin

Oğulcan Çağlayan transferi sonrası, Galatasaray’a yönelik açıklamalarda bulunan Ali Koç’a cevap veren Mustafa Cengiz, “Haddini bileceksin! Sen yargıyı, tahkimi ve mahkemeleri baskı altına alamazsın. Bunu yapmaya ne haddin ne de yetkin var.” ifadelerini kullandı.

Abone OlGoogle News
11 Ocak 2021 21:10

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç arasında gerilim büyüyor. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Ali Koç'un Oğulcan Çağlayan transferiyle ilgili sözleri sonrası çok sert konuştu. Cengiz, Ali Koç'a "Türkiye'nin en varlıklı insanı olabilirsin ama haddini bileceksin" dedi.

Cengiz’den Koç’a zehir zemberek sözler

Ali Koç'un Oğulcan Çağlayan transferiyle ilgili Galatasaray'a yönelik "Bu kulüp bunu sürekli yapıyor, gözüm üzerinde Tahkim Kurulu" sözleri üzerine sarı kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz, sert açıklamalarda bulundu.

Cengiz, Ali Koç ile ilgili "Ali Koç, haddini bileceksin! Sen yargıyı, tahkimi ve mahkemeleri baskı altına alamazsın. Bunu yapmaya ne haddin ne de yetkin var! Türkiye'nin en varlıklı insanı olabilirsin ama yargıyı yönlendiremez, baskı altına alamazsın" dedi.

“Bu durumdan rahatsız olmayın, kabul edin”

İşte Mustafa Cengiz'in açıklamaları;

"Galatasaray, Türkiye'de futbolun kıblesidir. Yerli ya da yabancı tüm futbolcular önce Galatasaray'a gelmek ister. Bu bir realite, bu bir gerçek. Galatasaray'ın bulunduğu bu taçlanmış durumdan rahatsız olmayın, kabul edin."

“Ali Koç, haddini bileceksin”

'Bu kulüp bunu sürekli yapıyor, gözüm üzerinde Tahkim Kurulu' diyor. Biz ayartan kulüp değiliz. Gelen 21 yazıda 'Galatasaray ayartan kulüp değil' diyor. Benim söylemlerim Ali Koç'adır. Ali Koç, haddini bileceksin! Sen yargıyı, tahkimi ve mahkemeleri baskı altına alamazsın. Bunu yapmaya ne haddin ne de yetkin var! Türkiye'nin en varlıklı insanı olabilirsin ama yargıyı yönlendiremez, baskı altına alamazsın!"

“Türkiye'nin en varlıklı insanı olabilirsin ama…”

"Fenerbahçe'ye her zaman saygı duyarım ama söylemlerim tamamıyla Ali Koç'a yöneliktir. Ali Koç, sen haddini bileceksin. Türkiye'nin en varlıklı insanı olabilirsin ama yargıyı yönlendiremezsin, baskı altına alamazsın. Bu konuda ne haddin ne de yetkin var!"

Ali Koç ne demişti?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç konuyla ilgili, "Transfer yaparken belli kurallar vardır. Bunlara uyulması gerekir, bunlara uyulmazsa da ceza görülmesi gerekir. Yıllarca belirli takımların hatta bir takımın bu kurallara önem vermeden transferi olmuş. Kısaca transfer yaparken futbolcu ayartmanın bir bedeli vardır. Tahkim Kurulu'na sesleniyorum Fenerbahçe olarak gözümüz üzerinizde. Bunu hafifletecek bir karar mı vereceksiniz, bu hafta bunu ele mi alacaksınız? Oyuncu oynasın sonra bakarız mı olacak bilmiyorum. Son dönemde aldığını kararlar olumsuz anlamda herkesin ilgisini çekmektedir. Futbolda bu bir suçtur ve üzerine gitmesi gerekmektedir" ifadelerini kullanmıştı.

Oğulcan ve Galatasaray ceza almıştı

Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, sözleşmesini tek taraflı feshederek Galatasaray'a transfer olan Oğulcan Çağlayan'a ve sarı kırmızılı kulübü haksız bulmuştu. Çaykur Rizespor'un açtığı dava sonrası Galatasaray, Rize ekibine 1 milyon 200 bin euro tazminat ödemesi gündemde. Genç oyuncu ise 6 maç men cezası almıştı.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar