Spor

Tarihi finalde zafer Djokovic’in

2019 Wimbledon Tenis Turnuvası tek erkekler final maçında Dünya klasmanın 1 numarası Sırp raket Novak Djokovic, 4 saat 55 dakika süren maçta Roger Federer'i 3-2 yenerek organizasyonun şampiyonu oldu.

2019 Wimbledon Tenis Turnuvası tek erkekler finalinde 2 numaralı seri başı Roger Federer ile dünya 1 numarası Novak Djokovic karşı karşıya geldi.

İngiltere’nin başkenti Londra’daki grand slam şampiyonasının finali büyük bir heyecana sahne oldu. 4 saat 55 dakikayla Wimbledon tarihinin en uzun finali olan mücadelede Sırp raket ilk seti 7-6’lık skorla hanesine yazdırdı.

İkinci sete iyi servislerle başlayan Federer bu seti 6-1 kazandı ve durumu 1-1’e getirdi. Djokovic, üçüncü seti tie break’te 7-4 kazanarak maçta tekrar öne geçse de 4. Seti kazanan İsviçreli raket durumu tekrar eşitledi.

Şampiyonun belirleneceği son set de ise muhteşem bir mücadele yaşandı. Oyun her iki rakete dönerken sette 12-12 eşitliğe kadar geldi. Wimbledon’un yeni kurallarına göre tie break oyunu geçildi. Son oyunu kazanan Novak Djokovic, Federer’i 3-2 mağlup ederek kariyerinin 5. Wimbledon şampiyonluğunu kazandı.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close