2.ManşetSpor

Emre Mor transferinde son dakika

Galatasaray’ın transfer gündeminde yer alan Emre Mor transferi resmen mahkemelik oldu. Celta Vigo’da oynayan milli oyuncunun transfer görüşmelerini yürütmesi için yetkilendirdiği menajerlik şirketi, genç oyuncu tarafından devre dışı bırakıldığını öne sürerek konuyu yargıya taşıdı.

Celta Vigo’da forma giyen Emre Mor’un Galatasaray’a transferi arapsaçına döndü.Milli oyuncunun sarı kırmızılılar ile yürütülen görüşmeler için kendilerini yetkilendirdiğini ancak daha sonra genç futbolcu tarafından devre dışı bırakıldıklarını öne süren WBD Capital adlı menajerlik şirketi, bugün yaptığı açıklamayla konunun yargıya taşındığını bildirdi.

Şirketin CEO’su Erik Alonso’nun yayımladığı bildiride;

Emre Mor’un Galatasaray’a olası transferindeki mevcut durumu açıklığa kavuşturmak adına belirtmek isteriz ki WBD Sports olarak şu an içinde bulunduğumuz sürecin yaşanmasını asla istemezdik. 

Ancak bizzat şirketimiz tarafından başlatılan transfer görüşmelerinde ajans olarak Emre Mor, Galatasaray ve Celta Vigo için en iyi anlaşmayı bulma yolunda harcadığımız aşırı emek ve zamanın tarafımıza tazmin edilmesini istiyoruz. Şirket avukatları aracılığıyla yaşanan süreci yargıya taşıdık ve anlaşmanın sağlanması hâlinde hak ettiğimiz tazminatı almaya çalışacağız.

Tekrar belirtmek isteriz ki WBD Sports olarak Emre Mor ile temsilcileri ve Galatasaray yöneticisi Mert Çetin’in tavırlarından dolayı hayal kırıklığı yaşıyoruz. Biz şirket prensibi olarak her zaman dürüstçe hareket ediyoruz ve paydaşlarımızdan da aynı dürüstlüğü bekliyoruz. Tüm bunlara rağmen Galatasaray kulübü ve yönetimiyle hiçbir sorunumuz olmadığını tekrar belirtiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan, bugün Celta Vigo için sağlık kontrolünden geçen Emre Mor kendisine yöneltilen transfer sorularını cevapsız bıraktı.

Kaynak: Fanatik

 

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close