SporÜst Manşet

Beşiktaş’ta Abdullah Avcı imzaladı!

Beşiktaş, Teknik Direktör Abdullah Avcı için imza töreni düzenledi. İmza töreninde Başkan Fikret Orman da yer aldı.

Şenol Güneş’in A Milli Takım’la anlaşmasının ardından Beşiktaş Teknik Direktörlüğü görevine Abdullah Avcı’yı getiren Siyah-Beyazlılar, yeni hocasına imza töreni düzenledi.

Fikret Orman ve Abdullah Avcı, basın mensuplarının sorularını yanıtladı;

Fikret Orman:

Abdullah Avcı, Beşiktaş camiasına hayırlı olsun. Başakşehir kulübüne başta Göksel Gümüşdağ olmak üzere çok teşekkür ediyoruz. Stadımız yokken de bizlere kapılarını açarak büyük destek olmuşlardı. Hocamla isteğimiz uzun senelerdir var, birbirimizi de çok severiz. Kişisel bir görüşmemiz olmamıştı. Hocamızın yeni bir başlangıç yapmak istediğini duyduk. Biz de hemen görüştük, Göksel başkanın da müsaadesini aldık.

Hocamızın hocalık tarafına baktığımız zaman, artık devir değişti. Teknolojinin kullanıldığı, kişilerin değil takımın kazandığı düzenler, Guardiola ve Klopp gibi hocalar… Bunun Türkiye’deki açılımını da Abdullah hocamız yapmıştır. Dünyada devir değişti, teknoloji kullanılıyor. Takım oyunu oynanıyor, kişiler değil, düzenler kazanıyor. Klopp var, Guardiola var böyle ve bunun Türkiye’deki tarafında Abdullah Avcı var. Okan Buruk’u, Erol’u da beğeniyorum, onlar da Abdulalh hocanın yardımcıları. Abdullah Avcı kariyer olarak Şenol Güneş’i takip ediyor. Şenol hocanın da buraya gelmeden önce şampiyonluğu yoktu. Abdullah hoca da inşallah ilk şampiyonluğunu burada kazanacak.

Eski düzende gittiğimiz sürece, bizim Şampiyonlar Ligi’ndeki rakiplerimiz Moldova, Azerbaycan, Andorra gibi olacak. Herkes Chelsea, Liverpool gibi takımlarla oynamak istiyor. Bu sadece Beşiktaş’ın yapabileceği bir şey değil.

Tottenham’la Ajax maç yaptı. İlk maç 1-0 galip, 2. maç 2-0 galipken yenilip Tottenham çıktı. Liverpool-Barcelona maçında da mucize oldu. Futbolda bunlar var. Hiç hakem tartışılmadı, futbol tartışıldı. Bizim buraya dönmemiz lazım.

Başkan olduğum günden beri hem Beşiktaş’ın hem de ülke futbolunun marka değerinin artması için gayret gösterdim. Türkiye Ligi’ni yükseltmek işimizin parçası. Kötüyü örnek aldığınız sürece her şey kötüye gider.

Abdullah Avcı:

Beni hayatta tutan 3 şey var; dürüstlük, sadakat ve refah. Beşiktaş şerefiyle oynayıp, hakkıyla kazanmayı ilke edinmiş bir kulüp ve buraya gelmekten büyük gurur duyuyorum. Nice şampiyonluklar yaşamak amacım. Bizim için bundan sonraki süreç milli takıma verilecek oyuncu sayısını çoğaltmak ve destek olmaktır. Beşiktaş scout ekibiyle bir toplantı yaptım, oyun organizasyonuna uygun oyuncu profili üzerinden çalışmalarımız devam ediyor. Bunu yönetime sunup, bundan sonraki sürece devam edeceğiz.

Taraftar çok büyük güç, özellikle Beşiktaş taraftarıyla bunu net bir şekilde yaşayıp görmüş biriyim. Desibel rekorları kırıldı burada. Umarım aynı şekilde bizim oynatacağımız oyunla, onların coşkusuyla beraber, taraftarın da oyuna çok önemli katkısı olacaktır. Başakşehir’e imza atarken de, şimdi burda da imza atarken, ‘Ben para pul işlerinden anlamam, tefe tüfe bilmem’ dedim. Gökhan Keskin ve Şenol Fidan görev tanımları farklı olsa da bizlerle beraber çalışacak. Oğuzhan, benim milli takıma aldığım oyuncuydu. O dönem Arsenal’dan Beşiktaş’a transferiyle alakalı fikirlerimi söylemiştim. Yetenekli, eksikleri var. Bunları konuşacağız. Güçsüz taraflarıyla ilgili çalışmalar yapıp Oğuzhan’ı hem Beşiktaş’a hem milli takıma kazandıracağız.

Bugün oyunun her iki yönünü de doğru oynamak gerekiyor. Şampiyonlar Ligi’ni de, Dünya Kupası’nı da izlediğinde futbol buraya gitmiştir. Kafamda oyun sistemi ve oyuncu profili var, bunu çalışarak, coşkulu, istediğini saha içinde alan bir Beşiktaş takımı olacak.

İdol olarak gördüğüm bir teknik direktör olmadı. Geçen Bobby Robson’ın belgeselini izledim, benzer şeylerimiz çok fazla var. Doğru rol model, doğru örnek. Bugünkü teknolojide, antrenör profilinde, ekibi yurt dışına gönderip araştırmalar yaptırıyorum.

Bugün Liverpool, Şampiyonlar Ligi’ni kazandı. Çok para mı harcadılar? Liverpool’dan daha çok para harcayanlar sadece onları izledi. Çok para değil, doğru para harcamak önemli.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

Close
Close