2.ManşetSpor

Ümit Öztürk: Vicdanen rahatım

Konya-Beşiktaş maçının hakemi Ümit Öztürk, verdiği tartışmalı kararlarla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Benim için üst düzey maç oldu. Böyle futbol güzel olunca benim gibi her hakem yönetimden zevk alır. Biraz sertlik oldu, 12 sarı ve 1 kırmızı kart çıkardım. Gary Medel’in ikinci yarıda Uğur Demirok'u düşürmesinin ardından penaltı kararı verdim. uğur biraz tahrik etti ama Medel onu çekti. VAR’a baktım ve doğru karar verdiğimi teyit ettim. hiçbir hakem hata veya eyyam yapmak için sahaya çıkmaz. Konya-Beşiktaş maçında belki ufak tefek yanlışlar olabilir. ama şunu söyleyebilirim. Kesinlikle vicdanen rahatım”

“Pepe, futbol kariyerinde en üst düzeyde oynamış oyuncu. Maçın ardından soyunma odasına gelip bana teşekkür etti. Gökhan Gönül çok yardımcı oldu Allah razı olsun. Benim için üst düzey maç oldu. Böyle futbol güzel olunca benim gibi her hakem zevk alır. Biraz sertlik oldu 12 sarı ve 1 kırmızı kart çıkardım.”

‘Vida’nın ısrarları oldu’

“Domagoj Vida’nın penaltı pozisyonunda itirazları oldu. ‘Bariz gol şansı yok’ falan gibi. O anki oyuncu psikolojisinden olabilir. Ama kaleci bile yok arkasında. Sarı da kırmızı da görse sadece bir maç oynamayacak. Ayrıca değişen kural bütün pozisyonları kapsamıyor.”

‘Uğur’un kolu Medel’in omzundaydı’

“Gary Medel’in ikinci yarıda Uğur Demirok’u düşürmesinin ardından penaltı kararı verdim. Uğur uzun boylu olduğundan kolu Medel’in omuzunda. Biraz tahrik etti ama Medel onu çekti. VAR’a baktım ve doğru karar verdiğimi teyit ettim.”

‘Ljajic pozisyonunu iyi farkettim’

“Adem Ljajic’i tartışılan pozisyonda çok iyi gördüm. Maçtaki pozisyon sırasında Konyasporlu futbolcu Volkan Fındıklı, Ljajic’in ayak üstüne basıyor. Bilek veya daha yukarı bassa direkt oyundan atacaktım. Ama kötü ve gereksiz fauldü.”

‘Ofsaytı gördüm ama…’

“Ofsayt pozisyonu için de şunu söylemem gerekir. O pozisyon, Konyaspor’un penaltı dakikasında değildi. Daha önceydi. Ofsayt olduğunu gördüm ancak top dışarı çıktığından aut ile devam ettirdik.”

‘Hiçbir hakem ayağına sıkmaz’

“Hiçbir hakem ayağına sıkmaz. VAR olsun diğer konuşmalar olsun hepsi görüntülü ve ses kayıtlı. Mete hocanın VAR odasında tepki gösterdiği görüntüsünün sebebini söyleyeyim. Ben o esnada ekrana bakıyorum. Diğer hakemler de bir şeyler deyince Mete hoca, ‘Yahu bir susun da Ümit ile konuşuyorum’ dedi.”

‘Başkanlar hakemlere karşı iyiler’

“Tüm kulüp başkanları hakemlere karşı çok iyiler. Mesela geçenlerde Fikret Orman başkan, ‘Hakemler çok iyi çocuklar. Kasıt aramıyorum’ dedi. Bizler çok mutlu olduk tabii. Elbette hatalarımız oluyor. Kimse hata yapmak eyyam yapmak için sahaya çıkmaz. Konya-Beşiktaş maçında belki ufak tefek yanlışlar olabilir. Kesinlikle vicdanen rahatım.”

Kaynak: Fanatik

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close