2.ManşetSpor

“Grubu lider bitirmek için fırsatımız hala var”

A Milli Futbol Takımının aday kadrosunda yer alan Ömer Bayram ve Yunus Mallı, Bosna Hersek ve Rusya ile oynanacak karşılaşmalar öncesinde açıklamalarda bulundu. 

Riva’daki TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ndeki antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan oyunculardan Ömer Bayram, ay-yıldızlı ekibin artık herkesi yenebilecek bir takım haline gelmesi gerektiğini söyledi.

İsveç’e karşı çok güzel bir maçı geride bıraktıklarını hatırlatan Ömer, şöyle konuştu:

“İsveç maçı bizim için çok güzel bir maçtı. Tüm Türkiye’yi umutlandırdık, inanılmaz bir geri dönüşümüz oldu ama o geride kaldı. Şimdi önümüzde Bosna ve Rusya maçları var. Ocak’tan bu yana Bosna’nın yenilgisi yok. İyi yolda olduğumuzu göstermeliyiz. Yeni bir takımız, taktik anlamda iyi çalışıyoruz, çok yetenekli ayaklara sahibiz, başarıya aç bir takımız. Bosna çok güzel bir test olacak, nerede olduğumuzu görebiliriz. Artık kazanma serisini yakalamalıyız. Herkese yenebilecek bir takım olmalıyız. Rusya maçını da telafi etmeliyiz. Çünkü Trabzon’daki maçta gerçekten iyi oynadık, skoru bulamadık. Rusya’da bunu telafi etmeye çalışacağız. Altı puan yaparak UEFA Uluslar Ligi’nde hedeflerimize doğru ilerlemek istiyoruz.”

A Milli Futbol Takımının gençleşen kadrosuyla bir aile havasında yoluna ilerlediğini aktaran Ömer, milli takım kadrosuna yeniden çağırıldığı için mutlu olduğunu belirterek, “Benim için tekrar burada olmak çok güzel. Demek ki performansımdan mutlular. İsveç’e karşı iyi bir performans sergiledim. Bunun bir tesadüf olmadığını gösterip, devam etmem gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Ömer, Galatasaray’da rekabet halinde bulunduğu Japon sol bek Nagatomo ile rekabeti hakkında ise şu ifadeleri kullandı:

“Nagatoma dünyada isim yapmış, çok kariyerli bir futbolcu. Örnek bir profesyonel. Ondan öğreneceğim çok şey var. Devamlı iletişim halindeyiz, bana çok yardımcı oluyor. Dördüncü Dünya Kupası hedefi var, yaşı 32. Ben de 27 yaşındayım. Bu da benim de mutlaka bir Dünya Kupası oynamam gerektiği anlamına geliyor. Başarıya açım. Benim performansım ne kadar iyi olursa Nagatomo’nun performansı da artacaktır. Bu da sonuçta Galatasaray’a bir avantaj olacaktır. Şampiyonluk yolunda beraber çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum.”

 Yunus Mallı: “Grubu lider bitirmek için fırsatımız hala var”

A Milli Futbol Takımının orta saha oyuncularından Yunus Mallı da çok önemli iki maç oynayacaklarını söyleyerek, “Bu iki maç için kendimizi iyi hazırlamak istiyoruz. Bizim için Rusya maçı öncesinde Bosna Hersek ciddi bir sınav olacak. Son İsveç maçında galibiyet almamız bizim moralimiz açısından çok önemliydi. İnşallah devamanı da getiririz.” dedi.

Yunus, UEFA Uluslar Ligi’nin kendileri için Avrupa Şampiyonası’na katılmak için kısa yol anlamı taşıdığını sözlerine ekleyerek şöyle konuştu:

“Öncelikle yeni turnuva sistemi güzel bir şey. Sonuçta Avrupa Şampiyonası’na gitmek için alternatif ve kısa bir yol. Hepimiz bu turnuvaya çok önem veriyoruz. Grubu lider bitirmek için fırsatımız hala var. Bunun için pazar günü Rusya’da galibiyete ihtiyacımız var. Özel maçların sayısını azaltmak ve resmi maçların sayısını arttırmak için güzel bir yol. İyi hazırlanıp başarılı olmaya çalışacağız.”

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close