Spor

Davor Suker: Cüneyt Çakır dünyanın en iyi hakemi

Rusya’da UEFA yönetim kurulu üyesi ve TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı ile bir araya gelen Hırvatistan Futbol Federasyonu Başkanı Davor Suker, Türk futboluna övgüler yağdırırken, FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır için de “Dünyanın en iyi hakemi” dedi.

Hırvatistan Futbol Federasyonu Başkanı Davor Suker, “Sağlam bir dostluğumuz var” dediği TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı ile Dünya Kupası‘nda finale çıkmalarının sevincini paylaştı.

Hırvat efsane, “Final bizim için rüya ama tesadüf değil. Yıllardır süren bir çalışmanın ürünü” ifadesini kullanırken, Türk futbolu için de “Türkiye, Dünya Kupası’nda olmalıydı. Çünkü potansiyeli ve futbola olan sevgisiyle bunu fazlasıyla hak ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

İkilinin buluşmasında yarı finalde Hırvatistan-İngiltere maçını mükemmel yöneten Cüneyt Çakır da konuşuldu. Suker, başarılı hakemimiz hakkında “Çok güzel bir maç yönetti, baskı altında kalmadı. Cüneyt Çakır bana göre dünyanın en iyi hakemi konumunda” yorumunu yaptı.

Servet Yardımcı ise Hırvatistan’ın finale yükselmesi nedeniyle Davor Suker’i kutladı, ardından da kendisini TFF’nin Riva’daki tesislerine davet etti.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close