BIST1.492,93%9.5941
USD9.5884%-0.05
EURO11,1329%-0.06
ALTIN556,23%-0.13
Akit HaberSiyasetAhmet Hakan’dan olay çıkış! “İktidar bu iki alışkanlıktan vazgeçsin”
Siyaset

Ahmet Hakan’dan olay çıkış! “İktidar bu iki alışkanlıktan vazgeçsin”

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, "Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle bunu yaptık" cümlesinin sürekli kullanımını ve dostane eleştirilerin yadırganması konusuna dikkat çekerek "Artık bundan vazgeçilmeli" dedi.

Abone OlGoogle News
10 Ekim 2021 15:48

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan köşesine "İktidar cephesinde vazgeçilmesi gereken iki alışkanlık" başlığıyla iki konuyu eleştirdi.

"Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle bunu yaptık" cümlesinin sürekli kullanımını ve dostane eleştirilerin yadırganması konusuna dikkat çeken Hakan, şu ifadeleri kullandı:

Birinci alışkanlık

- Her yetkili, kamuoyu huzurunda herhangi bir icraatını anlatırken mutlaka, “Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle bunu yaptık” diye bir cümle kuruyor. Artık bu alışkanlıktan vazgeçilmeli. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi yürürlükte ve bu sisteme göre Cumhurbaşkanı, yürütmenin başı... Bu artık herkesin bildiği bir gerçek. Vurgulamaya, altını çizmeye gerek yok.

İkinci alışkanlık

- Hükümet cephesinde yer alan herhangi bir yorumcunun, hükümet uygulamalarıyla ilgili olarak yaptığı yapıcı ve dostane eleştiriler bile yadırganıyor. Artık bundan vazgeçilmeli. Unutulmamalı ki... Eleştirinin olmadığı yerde körlük başlar. Körlüğün başladığı yerde ise sorunların farkına varılmaz. Sorunların farkına varılmayınca da çözüm olmaz.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar