BIST1.545,54%7.7106
USD7.6442%-1.53
EURO9,1029%-1.04
ALTIN418,18%-0.03
Akit HaberSiyasetCHP’li belediye ayıdan sonra çıtayı yükseltti! Mustafa Kemal’i ısıran köpeğin heykelini diktiler
Siyaset

CHP’li belediye ayıdan sonra çıtayı yükseltti! Mustafa Kemal’i ısıran köpeğin heykelini diktiler

Heykel dikme konusunda eline su döktürmeyen CHP’li belediyelerden biri olan Bilecik Belediyesi, geçtiğimiz aylarda yaptırdığı ayı heykelinden sonra şimdi de Mustafa Kemali ve onu ısıran köpeği Foks’un heykelini dikti.

Abone OlGoogle News
23 Şubat 2021 15:40

Geçtiğimiz aylarda Bilecik'teki Atatürk Parkı’na ayı heykeli yaptırarak gündeme gelen CHP'li Bilecik Belediyesi, parka yeni bir heykel daha dikti. Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, dün Mustafa Kemal ve meşhur köpeği Foks’un heykelinin açılışını yaptı. Heykeli dikilen köpek Foks'un Mustafa Kemal'i ısırması ve hırçınlığı nedeniyle yine Mustafa Kemal'in izniyle öldürüldüğü biliniyor.

Ayıdan sonra çıtayı yükselttiler

Heykel için harcanan bütçelere bir yenisini daha ekleyen CHP'de Bilecik Belediyesi, art arda 2. heykel açılışını yaptı.

Geçtiğimiz aylarda Bilecik'teki Atatürk Parkı'na ayı heykeli yaptırarak gündeme gelen CHP'li Bilecik Belediyesi, parka yeni bir heykel daha dikti.

Takvim Gazetesi’nde yer alan habere göre, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, dün Mustafa Kemal ve meşhur köpeği Foks'un heykelinin açılışını yaptı.

“Atatürk’ün hayvan sevgisine dikkat çekmek için diktik"

Açılış töreninde Şahin, heykelin hayvan sevgisine dikkat çekmek ve parka renk katmak amacıyla yapıldığını belirterek, "Atatürk Parkımızın ikinci heykelini yaptık. Atatürk'ün meşhur köpeği Foks'un heykelini koyduk parkımıza. Hem Atatürk'ün hayvanseverliğini göstermek hem de çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren birer hayvansever olarak yetişmesini amaçlıyoruz. Bunun yanında bütün parkımızda bölgemizde yaşayan hayvanlardan birer biblo koyduk. Burası hem fotoğraf çektirmek hem de parkımıza renk katması için güzel oldu.'' ifadelerini kullandı.

  

Mustafa Kemal’i ısıran köpek: Foks

Bilindiği üzere Mustafa Kemal’in yanından ayırmadığı köpeği Foks, yine Mustafa Kemal’in izniyle öldürülmüştür.

Öldürülme sebebi ise Mustafa Kemal’i ısırması ve hırçınlığı.

Mustafa Kemal’in kütüphanecisi Nuri Ulusu, konuyla ilgili şunları söylemişti;

"Foks hiç yapmadığı bir şekilde sahibi Atatürk'e saldırıp ısırmıştı. Hepimizin ödü kopmuştu. Ama neyse dişlerini çok fazla geçirmemişti, tedaviyle birkaç günlüğüne iyileşmişti.

İşte bu olayın olmasından sonra Atatürk Orman Çiftliği'ne gönderilen Foks, burada da hırçınlığını ve saldırganlığını arttırmaya başladığı için, çiftlik baytarları Atatürk'ü de ikna ederek Foks'u iğne ile öldürdü."

 
Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar