BIST1.483,02%7.1728
USD7.1685%0.04
EURO8,7328%0.13
ALTIN415,45%-0.05
Akit HaberSiyasetAK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oy oranı ne kadar? Mahir Ünal'dan flaş açıklamalar
Siyaset

AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oy oranı ne kadar? Mahir Ünal'dan flaş açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranına ilişkin açıklamada bulundu.

Abone OlGoogle News
28 Ocak 2021 13:17

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Gündemdeki sıcak konulardan biri olan İttifak iddialarına ilişkin, “CHP-HDP’yi ayrı bir yerde, İYİ Parti-Saadet Partisi’ni ayrı bir yerde tutuyorum. Türkiye’nin yanında duran kim varsa onunla konuşuruz.” ifadelerini kullanırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da oy oranını açıkladı.

AK Partili Ünal’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

Kılıçdaroğlu’nun “militan” skandalı

Şimdi öncelikle bu militan tartışması yeni bir şey değil. Bir takım gayrimeşruluk iddialarının, ötekileştirme iddialarının olduğu, milletin halk oylamasıyla seçilmiş süreci gayri meşru ilan ettiği iddialar. Mustafa Kemal Atatürk, asıl olan iç cephedir diyor. İç cephe sağlam olduğu sürece bir memleketin yıkılması söz konusu olamaz. 5. Kol faaliyeti ile dediğimiz şey İspanya savaşı sırasında atfediliyor. Generalin yaptığı propaganda, işgal hazırlığı süreci, 5. Kol olarak adlandırılıyor. Kurumların meşrutiyetini tartışmaya açma sürecine 5. Kol diyoruz. Kılıçdaroğlu bu faaliyeti uzunca süredir yürütüyor.

“Bunun adı iç cepheyi yıkma çalışmasıdır”

Demokrasi dediğimiz şey milletin temsilcileri aracılığı ile yönetmesidir. Milletin seçtiği yönetmeyecek kim yönetecek. Sen nasıl oluyor da seçilmiş meşru hükümeti sorgularsın. Tabi ki cumhurbaşkanından talimat alacaklar. Valiler cumhurbaşkanlığının temsilcisidir. Sözde ifadesini cumhurbaşkanı için kullandılar. Şimdi valilere de militan dediler. Bunun adı iç cepheyi yıkma çalışmasıdır.

Bunların yaptığına anti siyaset ve yıkım faaliyeti diyoruz. İşin kısaca özeti bu. Bu gündem Türkiye'yi bir karanlığa çekmektir.

“Halk seçtiği için rahatsızlar”

Güçlendirilmiş parlamenter sistemden kasıtları ne? Millet 2007’de cumhurbaşkanını ben seçeceğim dedi. Cumhurbaşkanını milletin seçmesiyle parlamenter sistem ortadan kalktı. Seçimle gelen her cumhurbaşkanı siyasi olarak tarafsız olamaz, hukuki olarak tarafsız olur.

Halkın seçtiği cumhurbaşkanından rahatsız oldukları için parlamenter sistem diyorlar.

İttifak iddiaları

Millet ittifakı içerisinde iki partiyi ayrı yere koyuyorum. CHP ile HDP’yi ayrı tarafta, İYİ Parti ile Saadet Partisi'ni ayrı tarafa koyuyoruz. Türkiye’nin yanında duran kim varsa konuşuruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oy oranı

Cumhurbaşkanımızın 52’nin altına, AK Parti'nin oyu yüzde 40’ın altına düşmedi. AK Parti'nin oyu son araştırmalarda yüzde 40-44 bandında gidiyor.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar