BIST1.551,51%7.4465
USD7.437%-0.20
EURO9,0518%-0.53
ALTIN443,66%-0.30
Akit HaberSiyasetCumhurbaşkanı Erdoğan, Telegram üzerinden ilk mesajını paylaştı! Vatandaşlara kritik uyarı
Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Telegram üzerinden ilk mesajını paylaştı! Vatandaşlara kritik uyarı

WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesinin ardından milyonlarca kullanıcı gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da farklı bir mesajlaşma uygulamasına yöneldi ve Telegram’a geçti. Dün geçtiği Telegram’dan bugün ilk mesajını paylaşan Erdoğan, önemli bir konuda vatandaşlara uyarıda bulundu.

Abone OlGoogle News
13 Ocak 2021 17:14

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Telegram hesabından ilk mesajını paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son haftalarda yağışlar maalesef zayıf seyrediyor. Adeta 100 yılda bir görülen bir kuraklık tehdidi karşısında hep birlikte tedbir almamız gerekiyor” dedi.

İlk mesajını paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Telegram hesabından su tasarrufuna ilişkin bir mesaj paylaştı.

WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesinin ardından milyonlarca kullanıcı farklı mesajlaşma uygulamalarına yöneldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da dün Telegram hesabı açtığını duyurmuştu. Başkan Erdoğan bugün Telegram hesabından, "Fırsat buldukça buradan sizlerle günlük programımı da paylaşacağım." dedi.

Su tasarrufuna ilişkin önemli uyarı

Erdoğan, Telegram hesabından yaptığı ilk mesajın su meselesiyle alakalı olmasını istediğini belirterek, şunları ifade etti:

Malumunuz, son haftalarda yağışlar maalesef zayıf seyrediyor. Adeta 100 yılda bir görülen bir kuraklık tehdidi karşısında hep birlikte tedbir almamız gerekiyor. Biz geçtiğimiz 18 yılda 600 baraj, 590 hidroelektrik santralı, 262 içme suyu tesisi ve daha birçok eser inşa ederek su kapasitemizi hemen her bölgemizde en üst seviyeye çıkardık. Bu alanda çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Ancak mevcut kaynakların en iyi kullanımının asıl yolu, tasarruf ve bilinçli tüketimden geçiyor. Bu anlamda devlet-millet el ele, inşallah yağışların da artması temennisiyle bu zorlu dönemi aşacak, daha güçlü yarınlar için mücadelemize devam edeceğiz.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar