BIST2.390,60%0,77
USD15.9264%0.11
EURO16,9302%0.73
ALTIN954,04%1.22
Siyaset

AK Parti MKYK sonrası Ömer Çelik’ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK gündemine ilişkin konuştu.

Abone OlGoogle News
12 Mayıs 2022 18:30

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik'in konuşmasından satır başları şu şekilde:

Filistin'de gazeteci Şirin Ebubaki… İsrail güçleri ateş etti. Allah'tan rahmet diliyorum. Kendisi Kudüs'ün kızı olarak anılıyordu. İsrail makamlarından şeffaf soruşturma yapılmasını talep ediyoruz.

Diyarbakır Anneleri'nin evlat nöbeti

Diyarbakır Anneleri'nin temennilerine katılarak annelerin bir sonraki Anneler günü'nde birlikte olmalarını diliyoruz. Türkiye terör örgütlerine göz açtırmıyor. Terör örgütlerinin destekçisi gruplara her türlü cevap veriliyor.

Sığınmacı tartışmaları

Son zamanlarda göç meselesi provakasyonlarına şahit oluyoruz. Turizm sezonunun da yaklaştığı günlerde kışkırtıcı olarak ele alındığını görüyoruz. Türkiye'nin göç yönetimi konusunda politikası vardır. Mücadele edilmektedir. Etkili sınır güvenlik tedbirleri vardır. Ülke içerisinde belli başlı iller sığınmacı kaydına kapanmıştır. Uluslararası koruma kanunlarına uygun hareket edilmektedir.

“Bu insanları katillere teslim edemeyiz”

Kaynak ülkelerde başlayan sorunların kaynak ülkelerde çözülmesi için stratejilerde üretilmektedir. 2016'dan bu yana göçü engellenenlerin sayısı 2 milyon 60'dır. Katillere bunları teslim etme yaklaşımında olamayız. Göçmenlerle ilgili asayiş sorunlarına etkili müdahale edilmektedir. Sosyal medyada görüyoruz, vatandaşlarımız lütfen kendileri müdahale etmesinler. Bunlara müdahale edecek olan güvenlik güçleridir. Bir takım propaganda yapanların uluslararası olarak da geçerliliği yok.

“Günü geldiğinde gidecekler”

“Biz iktidara gelirsek göndereceğiz” cümlesiyle istismar edildiğini görüyoruz. Sonsuza kadar burada kalmayacaklar, günü geldiğinde zaten gidecekler. Vatandaşlarımız fotoğraflar gönderiyorlar, bunlar tek tek ilgili makamlara iletiliyor. Ülkemizle ilgili olmayan birtakım resimler videolar bilip bilmeden yaymamak gerekir. Bunlar birilerinin kullandığı unsurlara dönüşüyor.

Hiç kimse unutmamalıdır, Türkiye bu meselenin ortaya çıkmasında gönüllü olmadı. “Cumhurbaşkanı Erdoğan karıştırdı” deniyor. Böyle bir şey olamaz.

“Ukrayna’ya birkaç ay içinde yaptıklarını Suriye’de yapmamaları çelişki”

Ne zaman katliamlar başladı o zaman Cumhurbaşkanımız tepki göstermeye başladı. Cumhurbaşkanımız Suriye sınırlarından doğru güvenli bölge oluşturulmasıydı. Buna yaklaşmadılar. Ukrayna'ya birkaç ay içinde yaptıklarını Suriye'de yapmamaları çelişki olarak durmaktadır.

“Kılıçdaroğlu, şimdi ‘neden görüşüyor’ diyor”

Güvenli bölge kurulmadığında Türkiye sınırları kapatsaydı, Türkiye ölümlerden sorumlu olacaktı. Türkiye'nin sığınmış insanları onurlu bir şekilde gönderecek politikası vardır. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı açılımlarla ilgili taviz verdiler denildiğini görüyoruz. Bunu söyleyenler bilmedikleri için “Türkiye neden etrafındakilerle mesafeli” diyordu, şimdi “neden görüşüyor” şeklinde ele alınıyor. Evvelsi gün Sayın Kılıçdaroğlu bunu yaptı.

Ermenistan’la olan normalleşme sürecini yakından takip ediyoruz.

Rize-Artvin Havalimanı açılışı

Rize havalimanı açılışına herkesi davet ediyoruz. 21 Mayıs’ta AK Parti gençlik şöleni gerçekleşecek. En son 2014'te yapabilmiştik. Bir ile dönük değildir. Sayın cumhurbaşkanımız katılacak değerli sanatçılar konser verecek. Şehir stadyumunda gerçekleşecek.

İlk başörtülü vali ataması

Atananları tebrik ediyoruz. Atamaların hepsi Türkiye'de kadınların kılık kıyafetiyle uğraşılmaması açısından Türkiye'nin normal bir atmosfere girdiğinin göstergesi. Yasakların kaldırılması, kadınlarımızın haklarının korunması bakımından memnuniyetle karşılanan bir karar. Kadınlar kılık kıyafeti nedeniyle yargılanmamalı. Bunun önünü açmaktan gurur duyuyoruz. Bunun gündem olması geçmişteki yasakları terk etmesi olarak gündeme gelmiştir.

Soru-Cevap

Asgari ücret

Asgari ücret dar gelirli vatandaşımız ekonomik olarak koruması gündemimizdedir. Yakından takip ediliyor. Vatandaşlarımızın hayat koşulları bizim partimizin her zaman gündemindedir.

“Türkiye’de bir fay hattı oluşturulmaya çalışılıyor”

Sığınmacılara yönelik nefret söylemi birçok noktadan ortaya çıkıyor. Bunun arkasındaki siyasal motivasyon, toplumun kendi içerisinde nefrete dayalı bir fay hattı şeklinde oluşuyor. Göçmen düşmanlığı, yabancı düşmanlığı aynı kesimler tarafından yürütülüyor.

“Ülkemde sorun çıkaran sığınmacı istemiyorum” buna ırkçılık mı deniyor. Bunu söyledikten sonra nefret ve infial oluşturacak sözler geldiğinde bu ırkçılık oluyor. Bunun ülkemize ne faydası var. “Göç politikasıyla ilgili bir eleştirim var” dediği zaman onunla ilgili kimse ırkçılık denilmiyor ki. Türkiye siyasetinde bununla ilgili bir fay hattı oluşturulmaya çalışılıyor. Rakamları yanlış veriyorlar. Gerçekleri çarpıtıyorlar.

Birilerini kışkırttığınız zaman sanıyorlar ki benim de bunu yapmaya hakkım var. Böyle bir durumda hemen güvenlik görevlilere haber verilmeli. Hemen müdahale edilecektir.

Kaftancıoğlu'nun cezasına onama

Bu dosyanın içini ne ben ne Cumhuriyet Halk Partisi bilir. Siyasi tarafgirlikle ele alınan bir konu. Hukukçuların yürüteceği bir tartışma. Kimileri beğenir kimileri beğenmez. Bazı davalardan beraat etmiş, diğerleri onanmış. Bakmak ve o şekilde değerlendirmek lazım. Cumhurbaşkanımızı yargının verdiği kararın arkasındaki irade olarak etiketliyorlar.

Yunanistan'ın yeni pasaport tepkisi

Yunanlıları bizim pasaportumuzda Ayasofya'nın olması neden ilgilendiriyor. Bu zihniyet enteresan. Son derece güzel olmuş. Yunanlıları ilgilendiren hiçbir tarafı yok. Tepki gösterecekleri bir yanı yok.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar