BIST2.438,84%-0,49
USD16.2228%-0.77
EURO17,4241%-0.90
ALTIN965,28%-0.75
Siyaset

Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olacak mı? Fatih Altaylı: İmamoğlu bunun için Akşener’e yanaşıyor

Muhalefetin cilacısı Fatih Altaylı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olmadığını, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu da aday yapmayacağını yazdı. Altaylı ayrıca “işte bu yüzden” diyerek İmamoğlu’nun neden İYİ Parti lideri Meral Akşener’e yanaştığını da yazdı.

Abone OlGoogle News
19 Ocak 2022 13:37

CHP ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışması sürerken Fatih Altaylı’dan çarpıcı bir yazı geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olmayacağını belirten Fatih Altaylı, Ekrem İmamoğlu'nu da aday yapmayacağını, İmamoğlu bunu bildiği için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yanaştığını yazdı.

“Kılıçdaroğlu’nun aday olmak gibi bir derdi yok”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu Teke Tek programında ağırlayan HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, “Kimi aday göstereceklerini anlamadım ama kimleri aday göstermeyeceğini anladım diyebilirim" diyen Fatih Altaylı, "Öncelikle söyleyeyim, kendisinin aday olmak gibi bir derdi yok. Bunu açık açık söylemiyor olmasının nedeni ise kendi partisine ve kendi tabanına olan saygısı. Ama aday olmayacak” dedi. Altaylı, Ekrem İmamoğlu ile ilgili de çarpıcı tespitler yaptı. İşte Altaylı'nın yazısından o bölümler...

İmamoğlu’nu ve Yavaş’ı cumhurbaşkanı profiline uygun görmedi

- Belediye Başkanlarını aday göstermezken, kafasında sorun olarak gördüğü mesele İstanbul ve Ankara belediyelerini kaybetmek değil. Aday profilini çizerken, 'Cumhurbaşkanlığı makamını ve yetkilerini parlamenter sistemde sağlıklı şekilde kullanacak biri' diye ısrarla altını çizdi.

Ekrem İmamoğlu'nu da yapmayacak! İmamoğlu onun için...

- Yani hedefi Cumhurbaşkanlığı makamına oturmak olan hırslı birini de düşünmüyor. Bu durumda Ekrem İmamoğlu da adaylıktan eleniyor. Zaten muhtemelen İmamoğlu da bunun farkında ve İyi Parti’ye yakın durarak, adaylığının o yönden gelmesini bekliyor gibi.

Mansur Yavaş'ı neden aday olarak düşünmüyor?

- Mansur Yavaş ile ilgili de kendisi hiçbir şey söylememiş olsa da, zannederim Kürt seçmen duyarlılığı var. Yani 'Ya Kürt seçmenden oy alamazsa' tedirginliği.

- İttifak ile de aday belirleme masasına seçim tarihi belli olmadan oturmak istemiyor.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar