BIST3.020,20%0,01
USD18.1012%0.23
EURO18,1739%-0.53
ALTIN1.016,26%-0.52
Siyaset

MHP’de flaş istifa! Partiye kin kusup Mansur Yavaş’a göz kırptı

Gün Sazak'ın oğlu, MHP Eskişehir eski milletvekili Süleyman Servet Sazak, MHP üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. MHP’ye yönelik hezeyan dolu sözler savuran Sazak, Halk TV’ye koşarak partiye kin kustu.

Abone OlGoogle News
14 Ocak 2022 17:10

Eski Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak'ın oğlu, MHP eski milletvekili Süleyman Servet Sazak, MHP'den istifa etti. Sazak, "Mansur Yavaş’tan size bir teklif gelirse nasıl bir adım atarsınız?" sorusuyla ilgili konuştu.

Sazak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "TÜRK milliyetçisinin, yegane hassasiyeti bölücü terör mü? Dilimiz, töremiz, ahlakımız, estetiğimiz, ekonomimiz yok ediliyor, ne GAM. MHP üyeliğinden istifa ettim, saygılar" ifadelerini kullanarak zillet destekçilerinin ağzını sulandırdı.

Ülkeye düşman kesilen solak medyaya koşuyor!

Süleyman Servet Sazak, MHP üyeliğinden istifa etmesinin ardından, ülkeye düşman kesilenlerin soluğu aldığı Halk TV'ye konuştu. Sazak, “Ülkenin gidişatını her anlamda beğenmiyorum. Beğenilecek bir tarafı yok. Ahlaki olarak da, siyasi olarak da, ekonomik olarak da beğenilecek bir tarafı mı kaldı? Milliyetçi Hareket Partisi’nin buna destek vermesi beni çok üzdü” dedi.

“Baba partisinden istifa etmek kolay değil”

2002 yılından beri MHP’ye hep muhalefet ettiğini aktaran Süleyman Sazak, “Bunu da her zaman ortaya koydum. Bir insan için baba partisinden bir anda istifa etmek kolay bir şey değil. 2 gün evvel E-Devlet üzerinden istifa ettim. Ancak biraz düşündüm ne yapmam gerektiğini” ifadelerini kullandı.

MHP’ye kin kustu

“İstifa öncesi de sonrası da benim herhangi bir parti ile bağlantım olmadı” ifadelerini kullanan Sazak, ahlaki, hukuki, siyasi ve ekonomik olarak da ülkede beğenilecek bir durum kalmadığını iddia ederek, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu duruma destek olmasını anlayamıyorum. Partinin sahibi olanlardandım. Ancak baktım ki sahipliğimiz kalmamış. Bazı şeyler tanıdığım kimse kalmadı. Partiyi boşalttılar” hezeyanında bulunmayı da es geçmedi.

“Mansur Yavaş’tan size bir teklif gelirse nasıl bir adım atarsınız?”

“İyi Parti’ye geçmeyi düşünüyor musunuz?” şeklindeki sorumuza Sazak, “Şu an emekli bir insanım bir şey yapar mıyım bilmiyorum. Planım yok” diyerek yanıt verdi. “Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’tan size bir teklif gelirse nasıl bir adım atarsınız?” sorumuza ise Sazak, “Mansur arkadaşım. Gel beraber gezelim derse tabi ki destek olurum” diye konuştu.

Süleyman Sazak Dev-Sol tarafından öldürülmüştü

Bir dönem MHP genel başkanlığına aday da olan Süleyman Sazak, bir süredir parti yönetimine muhalefeti ile biliniyordu. Babası Gün Sazak, MHP Genel Başkan Yardımcısı iken 27 Mayıs 1980'de eşi ile gittiği bir ziyaretten dönüp arabadan eşyalarını indirirken Dev-Sol tarafından öldürülmüştü.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar