Siyaset

CHP ile DSP arasında ilginç hareketlilik

CHP ile İYİ Parti'nin ittifakı, iki partiyi de karıştırdı. Özellikle CHP, seçimlere az bir süre kalmasına rağmen adaylarını tam olarak netleştirememekle suçlanıyor. Öte yandan, birçok CHP'li partisinden istifa edip DSP'ye geçiyor ve çeşitli yerlerden aday oluyor.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun aday seçimine ve politikalarına karşı çıkan CHP’liler partilerinden istifa ederek DSP’ye geçiyor. İstifalar çoğaldıkça da ortaya ilginç bir tablo çıkıyor.

İşte o isimler:

Mustafa Sarıgül, Şişli’ye aday gösterilmeyince partiden istifa edip, Demokratik Sol Parti’nin (DSP) adayı olarak seçimlere gireceğini açıkladı.

Marmaris’te parti yönetiminin önerisine rağmen CHP’nin Parti Meclisi’nde veto ederek değiştirdiği Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar yoluna DSP ile devam etme kararı verdi.

CHP’den aday adayı olan eski Antalya Göynük Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da istifa ederek DSP’den Kemer adayı oldu.

CHP- İYİ Parti ittifakı sonrası ilçede İYİ Partili aday çıkartılacağı için listede yer bulamayan İzmir’in Kiraz ilçesi adayı Salim Özkarakaş ile Mihalıççık Belediye Başkanı olarak adı açıklanan ancak ittifak nedeniyle geri çekilen Haydar Çorum da DSP’ye geçen isimler arasında yer alıyor.

DSP adayı olan küskün CHP’liler arasında İstanbul Bakırköy’de Ali Fatinoğlu da bulunuyor.

Geçmiş dönemlerde CHP’den Çankaya Belediye Başkanı seçilen Haydar Yılmaz’la da DSP arasında görüşmeler devam ediyor.

Öte yandan, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne Reşat Oktay, Muratpaşa Belediyesi’ne CHP eski milletvekil Yıldıray Sapan ve Aksu Belediyesi’ne İsa Yıldırım aday gösterildi.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close