Seçim 2018Siyaset

Büyük Doğu Fikir Ocakları seçim kararını açıkladı

Büyük Doğu Fikir Ocakları da kamuoyuna yaptığı bir açıklama ile 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı ve Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıkladı...

BÜYÜK DOĞU FİKİR OCAKLARI 24 HAZİRAN KARARI VE AÇIKLAMASI

Başta ülkemiz olmak üzere, içinde bulunduğumuz coğrafyanın Batı emperyalizminin tehdit, işgal ve kuşatması altında olduğu ayan beyan ortadadır. Ülkemiz ve milletimizin de bu tehditlerin odağında olduğu, daha düne kadar yapılan –yapılmakta olan- saldırıların merkezinde olduğu bilinen bir gerçektir.

İnsanımıza, inancımıza, dinimize, diyanetimize, değerlerimize yönelik iç ve dış saldırıların, ihanet ve tuzakların binbir türlüsünün kurulduğu böyle bir vasatta, ülke ve millet olarak bir “bekâ meselesi” yaşadığımız bu şartlarda, 24 Haziran seçimlerinin ayrı bir önem taşıdığına inanıyoruz.

Üstad Necip Fazıl’ın; “Vasıta vasıtalık ettiği gayeye göre değer bulur” ölçüsünden hareketle, 24 Haziran seçimlerinin de, bölgemiz, ülkemiz ve milletimiz için, hayırlı bir gâyeye vasıtalık edeceğini düşünüyoruz.

Büyük Doğu Fikriyatı’nın “Tarih Muhasebesi” ve “Türk’ün muhasebesi” açısından baktığımızda; muhalefet cephesinin, Müslüman Türk milletinin, inancına, değerlerine, kimliğine, tarihine ve kültürüne aykırı, zıt ve hatta yer yer düşmanca tavırlar sergilediğini de görmekteyiz.

İBDA Mimarı Şehid Salih Mirzabeyoğlu’nun 16 Nisan’daki, “Tavrımız doğrudan ‘Evettir!” sözünü de göz önüne alarak, 24 Haziran seçimlerinin, 16 Nisan’da gerçekleşen referandumun ve Yenikapı Ruhu’nun tamamlayıcısı olduğu da açıktır.

Buradan hareketle, Cumhur ittifakı ve Recep Tayyip Erdoğan’ın Müslüman Türk milletinin hassasiyetlerine bağlılığını görüyor, biliyor ve inanıyoruz. Bu inançla, “Cumhur İttifakı ve Recep Tayyip Erdoğan”la DEVAM diyoruz!

Bu seçimlerin ve ittifakın Türk’ün ve Türkiye’nin “Oluş”una ve beklenen Büyük Doğu’nun “Doğuş”una doğru atılan büyük bir adım olduğunun şuuru ile;

Allah-ü Teâlâ’dan dilek ve duamız, 24 Haziran’ı “Büyük Doğuş”a vesile kılmasıdır.

Kamuoyuna saygı ile ilân ederiz.

BÜYÜK DOĞU FİKİR OCAKLARI GENEL MERKEZİ

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close