BIST1.776,41%12.5373
USD12.382%0.36
EURO13,9812%0.00
ALTIN710,14%-0.41
Akit HaberSağlıkEvcil hayvanların zihin sağlığına etkileri nedir?
Sağlık

Evcil hayvanların zihin sağlığına etkileri nedir?

Çoğu evcil hayvan sahibi onların, zihinsel sağlık sorunlarıyla başa çıkmaya büyük ölçüde katkıda bulunabileceğinin farkında değildir. Sevgili evcil hayvanlarınızın zihinsel sağlığınızı nasıl iyileştirebileceğini öğrenelim.

Abone OlGoogle News
23 Ekim 2021 18:19

Bir evcil hayvanınız varsa, düzenli yürüyüşlere ihtiyaçları olduğunu bilirsiniz. Onları yürüyüşe çıkarmak, onlarla birlikte fiziksel aktiviteye katılmak için zamanınız olabileceği anlamına gelir. Bu, sağlığın korunmasına yardımcı olur ve evcil hayvan sahibinin zindeliğini artırır. Bunun karşılığında zihinsel sağlığınız üzerinde yatıştırıcı ve sakinleştirici bir etkisi vardır.

Çoğu insan, ev işleri, ofis işleri vb. dahil olmak üzere günlük faaliyetler nedeniyle muazzam bir stres hisseder. Araştırmalar, evcil hayvanların büyük bir stres kırıcı olabileceğini göstermektedir. Onlarla oynamak, hatta yanlarında oturmak bile büyük bir sakinlik hissi verir ve aynı zamanda onları büyük ölçüde rahatlatır. Evcil hayvanların insan ruh sağlığını olumlu bir şekilde muazzam derecede etkilediği gösterilmiştir.

Evcil hayvanlar gezegendeki en sevecen ve sadık yaratıklardır. Sizi sakinleştirmek veya neşelendirmek için birinin varlığına ihtiyaç duyduğunuzda size sıcaklık ve destek sağlarlar. Kendinizi yalnız hissettiğinizde her zaman yanınızda olacaklar. Onlar sadece en büyük yoldaşlardır!

Kim duygusal, sevimli bir köpeği sevmek istemez ki! Evcil hayvanınızın yanınızda olması size başkalarıyla sosyal olarak etkileşim kurma şansı verir. Evcil hayvanlara ortak bir ilgisi olan insanlarla sohbet etmek harika bir buz kırıcı görevi görür. Evcil hayvanınızı gezdirmek onlar için sadece eğlenceli olmakla kalmaz, aynı zamanda size orada arkadaş edinmeniz için iyi bir fırsat sunar.

Bir evcil hayvana sahip olmak tonlarca sorumluluk getirir. Beslenmeleri, bakımları ve egzersizleri için bir zaman ayarlamanız gerekir. Bu, dolaylı olarak rutin takip egzersizleriniz üzerinde çalışmanıza izin veren katı bir rutini takip etmek anlamına gelir. Bir evcil hayvanın bakımı, hayatınızı mümkün olan en iyi şekilde kontrol etmenize ve dengelemenize yardımcı olur.

Evcil hayvanlar harika bir rahatlık ve rahatlama kaynağıdır. Bu yetenekleri onlara 'hayat için büyük yol arkadaşları' ünvanını kazandırmıştır. Uzmanlar, yalnızca varlıklarının bireylerin depresyon ve kaygıyla savaşmasına yardımcı olabileceğini kanıtladı. Onlarla vakit geçirmek, kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olan mutluluk hormonları salgılar. Bu nedenle, insanlar genellikle mükemmel bir mutluluk kaynağı olan terapi evcil hayvanlarını tercih ederler.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar