BIST1.483,02%7.1726
USD7.1701%0.06
EURO8,7286%0.08
ALTIN416,08%0.10
Akit HaberSağlıkKoronavirüs'ün fotoğrafı aylarca süren çalışmalar sonunda çekilebildi
Sağlık

Koronavirüs'ün fotoğrafı aylarca süren çalışmalar sonunda çekilebildi

Yurt dışı Viyana merkezli üniversitede uzun çalışmalar neticesinde koronavirüsün fotoğrafı sonunda çıkartılabildi. Deneyleri başarıyla yürüten Viyana Teknik Üniversitesi koronavirüsün fotoğrafını paylaştı.

Abone OlGoogle News
19 Ocak 2021 14:59

Koronavirüs'ün en net görüntüsünü elde etmek için çalışan Avusturya'da Nanografik adlı şirket ve Viyana Teknik Üniversitesi, amacına ulaştı. Virüsün en net görüntüsü fotoğraflandı. Koronavirüs'ün ilk kez fotoğrafı çekildi. Daha önceki versiyonları, hep gözlemlerin ışığı altında bilgisayarda oluşturulmuştu. Bu kez, çok farklı teknik kullanılarak, virüsün fotoğrafı çekildi ve aylarca süren çalışmayla da renklendirildi.

 

Aylarca çalışmalar yürütüldü

Yeni tür Koronavirüs'ü (Sars Cov-2) görüntülemek için Avusturya'da Nanografik isimli bir kuruluş çalışma yaptı ve Cryo-EM Tomografi ve 3D sistemi kullanıldı. Ardından Viyana Teknik Üniversitesi'nde aylarca süren çalışma sonucunda, virüsün bir bölümü kirli mavi, bir bölümü pembe çıkıntılı yüzeyleriyle tüm gerçek şekli ortaya çıkarıldı. Yeni teknoloji ile fotoğraflanan, tüm ayrıntılarıyla ortaya çıkarılan virüs artık biyolojik mikroskoplarla daha detaylı olarak incelenebilecek.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar