Manşet

“Esenler Belediye Başkanı iş isteyen vatandaşı tersledi” haberinin aslı ortaya çıktı

Bazı haber sitelerinde “Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu işsiz adamı elinin tersi ile azarladı” şeklinde yapılan yayınlar üzerine Esenler Belediyesi'nden bir açıklama geldi. Açıklamada, olaya konu olan kişinin CHP Güngören Teşkilatı’nda görevli bir kişi olduğunun anlaşıldığına vurgu yapılarak "Bu şahsın AK Parti’ye ve yöneticilerine hakaret ve küfür ettikten sonra kendisi ile konuşmaya çalışan Göksu’ya da hakaretlerini sürdürdüğü" belirtildi.

İstanbul’un Esenler ilçesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun katıldığı bayramlaşma programındaki provokatörün kim olduğu anlaşıldı. Videoyu çeken kişinin de, iş istediğini iddia kişinin de programa kışkırtıcı bir amaçla geldiği kısa sürede ortaya çıktı.

İşte Esenler Belediyesi’nden konu ile ilgili yapılan açıklama ve olayın detayları…

BELEDİYEDEN YAPILAN AÇIKLAMA

“6 Haziran 2019 tarihinde İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Esenler Belediye Başkanınımız Sayın Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Dörtyol Meydanı’nda vatandaşlarla bayramlaşma programına katılmışlardır.

ÖNCE AK PARTİLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ SONRA HAKARETLERİNİ SIRALADI

Bu sırada bir kişi, AK Parti üyesi olduğunu ve Esenlerli bir vatandaş olduğunu söyleyerek Belediye Başkanımızın yanına yaklaşıp, AK Parti’ye ve AK Partili yöneticilere hakaret etmeye başlamıştır. Belediye Başkanımız Göksu, önce bu kişiyle konuşmaya çalışmış, ancak şahsın hakaretleri devam edince çevredeki vatandaşlar da bu şahsa tepki göstermeye başlamışlardır.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close