Manşet

Fuatavni’nin sitesine FETÖ davası

FETÖ’nün kapatılan yayın organlarından olan ‘Haberdar’ isimli internet sitesi çalışanlarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında iddianame düzenlendi. 5’i Bylock kullanıcısı 7 şüpheli hakkında 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 5 şüphelinin binlerce kez Bylock’a giriş yaptıkları belirlenirken, sitenin FETÖ’nün kara propaganda hesabı Fuatavni’yi çalıştıran isimlerden birisi olarak bilinen Said Sefa’ya ait olduğu kaydedildi. Site çalışanlarının Fuatavni’nin paylaşımlarını teyitsiz bir şekilde haberleştirdikleri belirtildi.

15 Temmuz darbe girişimi öncesinde FETÖ’ye ait Haberdar isimli internet sitesi çalışanlarına yönelik yönelik yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında şüpheliler Uğur Nurcan, Erkam Büyük, Elif Kaya, Yasin Yılmaz, İsa Siyi, Bekir Çağrı Şahan ve Emer Koçali hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

FUAT AVNİ ÜSTLENDİ

İddianamede “Haberdar.com” sitesi sahibinin 2014 yılı Aralık ayına kadar şüpheli Uğur Nurcan olduğu sonrasında ise ‘Fuatavni’ olduğu belirlenen Said Sefa isimli örgüt üyesine devredildiği ifade edildi. Sefa hakkında daha önce, “silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek” suçundan dava açıldığına dikkat çekilen iddianamede, “Haberdar” adlı internet sitesinde de örgüt adına algı faaliyetlerinin yapıldığı şüphesinin oluşması üzerine, site çalışanlarının da soruşturma kapsamına alındığı ifade edildi.

7 KİŞİ ÇALIŞIYORDU

Sitenin imtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmeninin Said Sefa olduğu bilgisi verilen iddianamede, haber koordinatörünün Ahmet Memiş, Washington temsilcisinin İlhan Tanır ve Ankara temsilcisinin de Arzu Yıldız olduğu anlatıldı. Sitenin sorumlu yazı işleri müdürünün ise Mehmet Aydoğmuş, muhasebe sorumlusunun Erkam Büyük olduğu, editör olarak da şüpheliler Bekir Çağrı Şahan’ın aralarında bulunduğu 7 kişinin çalıştığı ifade edildi.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close