Manşet

Furkan’ımın hesabını nasıl vereceksiniz?

Furkan Kocaman’ı, Polonya’da PKK yandaşı boğazını keserek öldürdü. Furkan’ın dedesi, HDP ile ittifak yapıp Avrupa’da PKK’lılardan bile oy isteyen CHP’ye isyan etti

Konya Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü 2. sınıf öğrencisi Furkan Kocaman (21) Erasmus programı çerçevesinde yaklaşık bir ay önce Polonya’nın Wroclaw kentine gitti. Furkan, cumartesi akşamı Wroclaw kent merkezindeki bir alışveriş merkezinde arkadaşlarıyla yemek yerken bir süredir kendisini izleyen kişi tarafından boğazından bıçaklanarak öldürüldü. Furkan Kocaman’ı öldürdükten sonra yakalanan katil zanlısının HDP’nin sözde insan hakları örgütü olan İnsan Hakları Derneği tarafından “kayıp” olarak aranan 29 yaşındaki Muhammet Emektar olduğu ortaya açıktı.

Furkan Kocaman Avrupa’da PKK tarafından katledildikten bir gün sonra CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu PKK’dan oy istedi. Açık açık terör propagandası yapan CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Almanya’nın Köln kentinde bir oturuma katılarak “31 Mart seçimlerinde PKK’lıdır hiç fark etmez oylarını istiyoruz” dedi. Bankoğlu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘terör örgütü propagandası yapma’, ‘suçu ve suçluyu övme’ suçlarında soruşturma başlattı.

‘LANET OLSUN’

PKK’nın katlettiği Furkan Kocaman’ın dedesi Hüseyin Özgül terör örgütüne tepki göstererek; “Furkan, bir ay önce Polonya’ya gitmişti. Yaşadıkları yerden farklı bir bölgeye gezmeye gitmişler. Arkadaşlarıyla yemek yerken olay yaşanmış. Furkan’ın kimseye zararı yoktu. Olayın siyasi olduğunu öğrendik. Nasıl olduysa takip edildiğini düşünüyoruz. Bizi yaktılar, başkalarını yakmasınlar. Torunumu teröre şehit verdik. Yüreğimiz yanıyor. Terör örgütünü nasıl destekliyorlar anlamıyorum. PKK ve onlarla işbirliği yapanlara lanet olsun. PKK’dan oy isteyenler Furkan’ımın hesabını nasıl verecek. Lanet olsun hepsine” dedi.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close