Manşet

Bakan Berat Albayrak’tan çok önemli enflasyon açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, özel bir televizyonun canlı yayınında gençlerin sorularını yanıtladı. Gıda enflasyonuna ilişkin açıklamalarda bulunan Albayrak, "Orta ve uzun vadede çözüm için, gıda tedarik zincirinin küresel anlamda en iyi uygulamalarla profesyonel bir yapıda bir network hazırlıyoruz." dedi. Öte yandan, geçtiğimiz Ağustos ayında Türkiye'ye yapılan ekonomik operasyona değinen Bakan Albayrak, "Dünya tarihinde çok az ülkenin maruz kaldığı bir finansal operasyona, Türkiye 3 ayda çok güçlü bir karşılık verdi." ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, NTV’de gençlerin sorularını yanıtladı.

Bakan Albayrak’ın açıklamalarından satır başları;

SEBZE-MEYVE FİYATLARINDA ARTIŞ

Fikir sahibi olmak için önce bilgi sahibi olmak lazım. Antalya’daki fırtınadan kaynaklı bazı seralar zarar görmüş, bundan dolayı da ürün yok. Bir de bakıyorsunuz ki meselenin aslı öyle değil. Fiyatlarda beklemmediğmiz olağanüstü bir artış gördük. Antalya’da toplam üretimin küçük bir kısmı zarar gördü. Siyaset ne için var toplumsal sorunları çözmek için var. Ocak ayının ikinci yarısında fahiş şekilde fiyat artışı oldu.

“İSTANBUL’DA 50, ANKARA’DA 30 NOKTADA SÜRECİ BAŞLATACAĞIZ”

Devlet olarak biz büyükşehirlerimiz başta olmak üzere bu fiyat artışlarını engellemek için önümüzdeki hafta İstanbul’da 50 Ankara’da 30’dan fazla noktada başlamak üzere süreci başlatacağız. Bu adımı hızlı bir şekilde atıyoruz, atacağız.

Orta ve uzun vadede çözüm için, gıda tedarik zincirinin küresel anlamda en iyi uygulamalarla profesyonel bir yapıda bir network hazırlıyoruz.

GENÇLER SORUYOR

(Üniversite yılları) 90’lı yıllar benim hayatımda hüzünlü yıllar, Türkiye için de hüzünlü yıllar. Bu beni sosyal bir üniversite hayatına itti. Dolu dolu yaşadığım yıllar oldu.

(Gençlere tavsiye) Kişisel gelişiminizin şekillendiği bu dönemde kendinize maksimum vakit ayırabilmeyi, dünyada neler olduğunu takip etmeyi tavsiye ediyorum.

Dünyada insanlar 3,5-4 saat sosyal medyada vakit geçiriyor. Bu çılgın bir saat. 3,5-4 saat ne sevdiğimize vakit ayırıyoruz ne de iş yerinde verimli vakit geçirebiliyoruz.

KÜRESEL EKONOMİDEKİ GELİŞMELER

Dünyada 16 ekonomik krizin 12’si savaşla sonuçlanmış. Enteresan tarihi dönemlerden geçiyoruz..

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close