Manşet

40 bin kişi harekete geçti! Altına indirim geldi

Enflasyonla Topyekün Mücadele’ye bir destek de İstanbul Kuyumcular Odası’ndan geldi. Vatandaşlar Enflasyonla Topyekun Mücadele afişi ve logosunun olduğu tüm kuyumcu mağazalarından program süresi boyunca indirimli olarak alışveriş yapabilecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ve Türkiye’deki özel ve kamu kuruluşlarının büyük destek verdiği ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele’ kuyumculardan da destek geldi. İstanbul Kuyumcular Odası, dış kaynaklı saldırılarla köpürtülerek artan döviz fiyatlarıyla yeniden adeta hortlatılan enflasyon canavarıyla yapılacak mücadeleye işçilik maliyetlerinde en az yüzde 10 indirim yaparak ülkede sayıları 40 bini bulan büyük kuyumcu ailesi olarak destek verdiklerini duyurdu.

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bir yandan döviz karşında TL’nin değer kaybıyla hem iç piyasada hem de ons fiyatlarının dünyada artışa geçmesiyle yükselen altın fiyatlarına rağmen işçilik fiyatlarımızda indirim kampanyasını başlatarak halkımızın ve devletimizin yanında olduğumuzu ve olmaya devam edeceğimizi dosta düşmana ilan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close