Manşet

İşte radara takılan 4 helikopter

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesini taşıyan ve suikasttan kıl payı kurtulduğu anlarda, ATA uçağını havada bekleyen 4 suikastçı helikopterinin radar görüntülerine ulaşıldı. Hava kontrol kulesi konuşma kayıtları da hava araçlarının varlığını doğruluyor. Öte yandan 15 Temmuz gecesi Dalaman Havalimanı Kulesi'nde yaşananlarla ilgili bant çözümlerini yapan birimin yöneticisi Hamit Soyertem'in Muhsin Yazıcıoğlu'nun şüpheli ölümüyle ilgili olay için 'kazadır' raporu veren bilirkişilerden biri olduğu öğrenildi. Soyertem'in Hava Trafik Kontrolörü eşi Esin Soyertem ise o gece Dalaman Havalimanı Kulesi Yaklaşma ofisinde nöbetçiydi.

15 Temmuz gecesi Dalaman Havalimanı Kulesi’nde yaşananlarla ilgili bant çözümlerini yapan birimin yöneticisi Hamit Soyertem’in Muhsin Yazıcıoğlu’nun şüpheli ölümüyle ilgili olay için ‘kazadır’ raporu veren bilirkişilerden biri olduğu öğrenildi. Soyertem, Şubat 2011’de TBMM Meclis Araştırma Komisyonu’nca hazırlanan raporu için Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından Yazıcıoğlu olayında bilirkişi olarak görevlendirilmiş.

Soyertem, Milas Havalimanı’nda Hava Trafik Kontrolörü olarak görev yaparken Dalaman Havalimanı’na Başmüdür Yardımcısı olarak atandı.

Soyertem’in 15 Temmuz gecesi Dalaman Havalimanı lojmanında olmasına rağmen havalimanına gelmediği belirtiliyor. Soyertem’in Hava Trafik Kontrolörü eşi Esin Soyertem ise o gece Dalaman Havalimanı Kulesi Yaklaşma ofisinde nöbetçiydi.

TARİHİ İKİ GÜN İLERİ YAZMIŞ!

Hamit Soyertem’in yönetiminde yapılan bant çözümlerinin, 15 Temmuz’da yaşanmış bazı olayları sanki 17 Temmuz’da yaşanmış gibi gösterdiği iddia ediliyor. Dalaman Kule’nin Bant Çözümü başında ‘Konu: 17.07.2016 tarihli Dalaman Hava Trafik Kontrol Birimleri Bant Dökümü’ ibaresi var. Kule Bant Çözümü’nde tanımsız hava araçlarından bahsediliyor. SABAH, suikast timlerinin bulunduğu 4 helikopter olduğu düşünülen tanımsız hava araçlarının radar kayıtlarına da ulaştı. İşte o araçlarla ilgii hava trafik kontrol birimlerinin konuşmaları;

23:14:30:

MB: Ömer’i alabilir miyim?

ÖM: Buyur abla.

MB: Nerede helikopter?

ÖM: Abla Sarıgerme açıklarında 300 feet irtifada gibi.

MB: Bize yakın.

ÖM: Işıkları yakıyor, söndürüyor ama hareketli.

MB: Tamam, şimdi adama söylememiz doğru mu, ne diyeceğiz reason (sebep) olarak?

 

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close