BIST1.776,41%12.5373
USD12.3373%2.87
EURO13,9807%3.94
ALTIN713,05%3.30
Akit HaberGündemYalanmatik Portakal teyze "Portakal alamıyorum" demişti... Bakın gerçekler nasıl çıktı...
Gündem

Yalanmatik Portakal teyze "Portakal alamıyorum" demişti... Bakın gerçekler nasıl çıktı...

Sokak röportajında ekonomik sıkıntılar içerisinde olduğunu iddia eden "Portakal Teyze",“Portakal bile alamıyorum” diyen teyzenin iki farklı şehirde dört dairesinin olduğu ortaya çıktı. Kadının komşuları kadının varlıklı bir aile olduğunu bildiklerini söyleyerek "Hangi niyetle bunu yaptığına hala hayret ediyoruz" şeklinde bomba ifadelerde bulundu...

Abone OlGoogle News
23 Kasım 2021 15:08

Sosyal medyada kanalı Yurttaş TV'nin sokak röportajından yeni bir algı çalışması ve yalan ortaya çıktı. Kanalın mikrofon uzattığı Sevim D. isimli bir kadın, "Yağ alıp patlıcanı kızartamıyoruz. Tezgahın yanından geçerken şöyle bakıyorum 'Allah’ım şunu keşke alabilseydim' diyorum" ifadelerini kullanmıştı.

'ÇOK SAYIDA DAİRESİ VAR'

Ekonomik sıkıntı içinde olduğunu söyleyen kadının Kastamonu ve İstanbul’da çok sayıda dairesinin olduğu ortaya çıktı. Sevim D.’nin verdiği röportaj, nüfusa memleketi Kastamonu’nun Ağlı ilçesinde komşuları ve ilçedeki yakınları tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

KOMŞULARI ŞAŞKINLIK İÇİNDE

Ağlı ilçesinde esnaflık yapan Mehmet Sait Yulu, komşuları Sevim D'nin varlıklı bir aile olduğunu bildiklerini ve verdiği röportajdaki ifadelerinden dolayı büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi.

Yulu, "Gördüğünüz üç katlı apartman ve yanındaki garajı bulanan arsa kendilerine ait. İstanbul’da eşi ve kendisinin üzerine 4-5 tane dairelerinin olduğunu, hatta Kastamonu’da bir dairesinin olduğunu biliyorum. Tabi ki ülkemizde pahalılık var. Yok değil, kimse bunu inkar etmiyor. Ama böyle varlıklı bir ailenin markete girip bir şey alamayacak durumda olduğunu söylemesi bizleri gerçekten üzdü" dedi.

Yulu, sözlerini şöyle sürdürdü: Ben çok üzüldüm bu beyanatına. Sevim ablanın bu lafı nasıl söylediği, hangi maksatla bunu yaptığına hala hayret ediyorum. Henüz daha kendisiyle yüz yüze gelmedik. İstanbul’a gittiğinde sanırım kendisiyle bu röportajı yapmışlar. Bir şey alamayacak gibi göstermesi bizleri gerçekten derinden üzdü.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar