BIST1.880,06%13.7702
USD13.702%3.43
EURO15,5085%3.50
ALTIN777,29%2.10
Akit HaberGündem10 ülkenin geri vitesi “Soros artıkları” Osman Kavala yalakalarını çıldırttı
Gündem

10 ülkenin geri vitesi “Soros artıkları” Osman Kavala yalakalarını çıldırttı

10 ülkenin Osman Kavala’nın serbest bırakılmasına yönelik yaptıkları çağrıdan çark etmeleri Türkiye’deki “Soros artıkları” Kavala yalakalarını küplere bindirdi.

Abone OlGoogle News
25 Ekim 2021 20:56

10 büyükelçinin küstah Osman Kavala çağrısı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onların "istenmeyen adam" ilan edileceği sinyali vermesi sonrası ABD'den gelen geri adım içimizdeki "Soros artığı" Kavala destekçilerini çıldırttı.

Almanya, Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İsveç, Kanada, Norveç ve Yeni Zelanda büyükelçiliğinden yapılan Osman Kavala çağrısına "Viyana Sözleşmesi’nin 41. maddesine riayet etmeyi teyit ediyoruz" açıklamasıyla geri adım geldi. Büyükelçiliklerin geri adımı, Cumhurbaşkanlığınca olumlu karşılandığı ifade edildi.

Şirin Payzın küplere bindi

Halk TV sunucusu Şirin Payzın ABD'nin geri adımı karşısındaki hayal kırıklığını şu sözlerle ifade etti:

Madem yaptığının arkasında durmayacaksın cezaevindeki bir mağdur üzerinden ne diye diplomasi oyunu oynarsın.. ABD ve AB ülkeleri Kavala’yı malzeme edip, beceriksiz işlerle iktidarın sorumsuz politikalarına su taşıyorlar..

 

FETÖ firarisi vatan haini Can Dündar rahatsız oldu

Vatan haini Can Dündar gerilimi düşüren ABD açıklamasını eleştirerek "Aranan formül bulunmuşa benziyor: ABD büyükelçiliği, “Viyana sözleşmesi 41’inci maddesini tanıyoruz” açıklaması yaptı. “İçişlerinize karışmadık” diyerek krizi bitirme çabası." dedi.

 

PKK borazancısı Aslı Aydıntaşbaş’ın zoruna gitti

PKK yandaşı paylaşımlarıyla bilinen gazeteci Aslı Aydıntaşbaş da yapılan açıklamalardan rahatsızlığını "ABD büyükelçiliği Viyana sözleşmesi 41’inci maddesini tanıyoruz diye açıklama yapmış. Bu muhtemelen krizi büyükelçileri göndermeden çözebilmek için bulunan “formülün” bir parçası." sözleriyle ifade etti.

 

(Kaynak: Haber7)

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar