BIST1.391,91%8.6803
USD8.6694%0.33
EURO10,1746%0.48
ALTIN490,79%0.57
Akit HaberGündemAlçakların Türkiye’yi karalayacağı yeni planı deşifre oldu! Hedeflerinde Hristiyanlar var
Gündem

Alçakların Türkiye’yi karalayacağı yeni planı deşifre oldu! Hedeflerinde Hristiyanlar var

Türkiye’nin kararlı operasyonlarıyla bitme noktasına terör örgütü PKK/YPG'nin Suriye’de kiliselere saldırıp suçu Türkiye’ye atmayı hedeflediği hain planı ifşa oldu.

Abone OlGoogle News
14 Eylül 2021 19:13

Mehmetçik'in karşısında çaresiz kalan terör örgütü PKK/YPG'nin Suriye'de Hristiyanların yoğun yaşadığı bölgeler ile kiliselere saldırılar düzenleyip suçu Türk birliklerinin üzerine atmayı planladığı öğrenildi.

Terör örgütü yeni kirli planlar peşinde

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) yurt içinde ve sınır ötesinde başarılı operasyonları sonucu bitme noktasına gelen terör örgütü PKK/YPG, Suriye'de huzur ve güveni bozmaya yönelik saldırılarını artırdı.

Örgütün bölgede yeni kirli planlar arayışında olduğu da ortaya çıktı.

Eli kanlı teröristlerin iç savaş öncesi ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 10'unu oluşturan Suriye'deki Hristiyanların yoğun yaşadığı bölgeler ile kiliselere top ve havan saldırıları düzenleyerek suçu Türk birliklerinin üzerine atmayı planladıkları öğrenildi.

Dertleri Türkiye'yi karalamak

Yapılacak atışlarla saldırı noktalarındaki Hristiyan sivillere ve kilise benzeri ibadethanelere kasıtlı olarak zarar vermek isteyen örgütün yazılı ve sosyal medyayı da kullanarak Türkiye'yi uluslararası arenada zor durumda bırakmayı amaçladığı bildirildi.

Hristiyanlar da baskıdan kaçıyor

Bölgedeki kaynaklarca Suriye'de iç savaştan önce sayıları 2 milyonu aşan Hristiyan nüfusun Şam rejimi ve PKK/YPG terör örgütünün uyguladığı şiddet nedeniyle 677 bin civarına düştüğü ifade edildi.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar