BIST1.393,93%8.6281
USD8.6435%0.17
EURO10,1428%0.21
ALTIN493,18%0.19
Akit HaberGündemMHP’li ismin verdiği ayar CHP’li ve HDP’lileri kızdırdı! El ele verip üzerine yürüdüler
Gündem

MHP’li ismin verdiği ayar CHP’li ve HDP’lileri kızdırdı! El ele verip üzerine yürüdüler

Mersin'de MHP’li meclis üyesi Tufan Nenni, dünkü Büyükşehir Belediye Meclisinde yaşananları eleştirince CHP’li ve HDP’li isimler üzerine yürüdü.

Abone OlGoogle News
10 Eylül 2021 20:45

Akdeniz Belediye Meclisi'nde, MHP’li meclis üyesinin CHP’lilere yönelik, “Atatürk’ün askerleri olarak çıktığınız yolu Abdullah Öcalan’ın hevalleri olarak bitirdiniz” sözleri gerginliğe neden oldu.

Mersin'de Akdeniz Belediye Meclisi'nin Eylül Ayı 2. Oturumu'nun dilek ve temenniler bölümünde söz alan MHP’li meclis üyesi Tufan Nenni, dünkü Büyükşehir Belediye Meclisinde yaşananları eleştirdi.

“Bize demokrasi dersi verenler sınıfta kaldı”

Nenni, "Bize demokrasi dersi verenler, ağzını açtıklarında 'özgürlük'ten dem vuranlar, dün sınıfta kaldılar. Bir belediye başkanının mikrofonunu kapatıp, konuşmasını engelleyerek demokrasi dersinden sınıfta kaldılar" dedi.

"Atatürk'ün askerleri olarak çıktınız, Öcalan'ın hevalleri olarak bitirdiniz"

"Burada sadece bir tiyatro oynanıyor" diyen Nenni, "CHP'li arkadaşlarıma geçende söylemiştim. CHP'nin Akdeniz Belediyesi'ndeki tek görevi, HDP'nin destekçisi olmak ve Büyükşehir Belediyesi'ne bir laf söylendiğinde bunları engellemek, başka bir icraatları yok. Sizler Atatürk'ün askerleri olarak çıktığınız yolu, Abdullah Öcalan'ın hevalleri olarak bitirdiniz" diye konuştu.

CHP'li ve HDP’liler üzerine yürüdü

Nenni'nin bu sözleri üzerine CHP'li ve HDP'li meclis üyeleri tepki gösterdi. CHP'li bazı meclis üyeleri ise Nenni'nin üzerine yürüdü.

Meclisi yöneten Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak'ın sık sık "Sakin olun" uyarılarının ardından yaşanan gerginlik, diğer meclis üyeleri ve zabıta ekiplerinin araya girmesiyle büyümeden yatıştırıldı.

“İstiklal marşı okunmuyor, gururla izliyorsunuz”

MHP'li meclis üyesi Nenni, yaşanan olaylara tepkisini, “İstiklal Marşı okunmuyor, gözümüzün içine baka baka siz bunu gururla izliyorsunuz. Yazıklar olsun size. Ey CHP’liler şurada seçtiğiniz insanlar İstiklal Marşı okumuyor gözünüze bakarak. Siz bunu yutuyorsunuz” sözleriyle sürdürdü.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar