BIST1.408,81%8.4150
USD8.4018%0.57
EURO9,9739%0.52
ALTIN489,12%0.49
Akit HaberGündemCumhurbaşkanı Erdoğan'ın beğenisini almıştı: Harekete geçildi
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın beğenisini almıştı: Harekete geçildi

Türkiye'nin savunma sanayisinde çağ atlatan ve dünyanın gıpta ile gösterdiği hava savunma teknolojisi İHA ve SİHA sonrası karada da insansız araçlar için harekete geçildi.

Abone OlGoogle News
19 Temmuz 2021 10:59

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da beğendiği ve kullanımı için talimat verdiği karada insansız araç olacak olan insansız tank devreye giriyor.

Gazeteci Abdullah Karakuş Uzaktan Kumandalı Atış Platformu’nun seri üretim tesisini gezerek son çalışmaları yazdı: 

İHA VE SİHA’larla bölgede dengeleri değiştiren Türkiye, şimdi de karada insansız silahlı araçlarla terörle mücadelede önemli bir sistem kuracak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan’ın beğendiği mini insansız uzaktan kumandalı tank sahada kullanıma kısa sürede girecek.

UKAP adı verilen Uzaktan Kumandalı Atış Platformu’nun en az 5 ayrı versiyonu olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beğendiği ve Kara Kuvvetleri’nin kullanacağı mini insansız uzaktan kumandalı tankın seri üretimine geçiliyor.

Seri üretime geçiliyor

Katmerciler Grup İcra Kurulu Başkan Vekili Furkan Katmerci ile projelerini yerinde inceledik.

Erdoğan ismine 'insansız mini tank' dedi

Önce zırh sonra insansız teknolojilere kaydıklarını dile getiren Katmerci “3 yıl önce Uzaktan Kumandalı Atış Platformu’na başladık Aselsan ile. Cumhurbaşkanımız Erdoğan ‘insansız mini tank’ dedi.

Üzerinde silah kulesi var. İnsansız bir yapı. Uzaktan kumanda ile kontrol edebiliyorsunuz. Kara Kuvvetleri ile anlaşma imzaladık. Şuanda onun seri üretimine geçiliyor. Geleceğin sistemleri zaten bunlar, insansız sistemler. Havada nasıl İHA, SİHA var, yerde de İKA var. Yani insansız kara araçları. Gelecek dönemlerde yerini alacak bu sistemler” diyor.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar