BIST1.391,64%8.4766
USD8.4717%0.16
EURO10,0685%-0.02
ALTIN497,85%0.13
Akit HaberGündemSezgin Baran Korkmaz'ı ABD ne ile suçluyor?
Gündem

Sezgin Baran Korkmaz'ı ABD ne ile suçluyor?

SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı firari iş adamı Sezgin Baran Korkmaz, ABD'nin talebi ile Avusturya'da yakalandı. Peki ABD Sezgin Baran Korkmaz'ı neyle suçluyor?

Abone OlGoogle News
20 Haziran 2021 00:16

Firari iş adamı Sezgin Baran Korkmaz, ABD'nin talebi ile Avusturya'da yakalandı. 

İddialara göre, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ve Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı, SBK Holding ve bağlı 6 şirketin hesaplarında 134 milyon dolar karapara aklandığı bilgisine ulaştı. 

ABD’de suçlarını itiraf eden Kingston kardeşlerin ABD Hazinesi’ni dolandırarak elde ettiği yarım milyar dolar civarındaki teşviklerin en az 134 milyon dolarını Türkiye’ye gönderdiği, bu parayla 2014 ile 2018 yılları arasında ilaç, inşaat ve teknoloji başta olmak üzere birçok farklı yatırımlar yapıldığı iddia ediliyor. 

Kingston kardeşlerin, Türkiye’ye gönderdiği paranın işlem belgeleri de dahil olmak üzere Amerikalı savcılarla paylaştığı ve sonrasında, Utah Federal Savcılığı’nın Korkmaz’ın Türkiye’deki varlıklarının geri alınmasını talep ettiği belirtiliyor. 

Ayrıca Korkmaz ile Kingston kardeşleri tanıştıran Lev Dermen’in de, Korkmaz’ın Türkiye’deki finansörü olduğu öne sürülüyor.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar