BIST1.402,35%8.6501
USD8.6428%-0.12
EURO10,3194%-0.17
ALTIN495,87%0.22
Akit HaberGündem‘Benzemezler’ her an kopabilir
Gündem

‘Benzemezler’ her an kopabilir

Cumhur İttifakı’na karşı CHP, İYİ ve HDP tarafından kurulan Zillet ittifakındaki çatlaklar her geçen gün büyüyor. Son yerel seçimlerde HDP ile gizlice iş tutup, belediye kazanan Millet İttifakı ortakları bunu inkar etseler de, şer ittifakının içinde HDP’nin de olduğu her geçen gün biraz daha gün yüzüne çıkıyor.

Abone OlGoogle News
11 Haziran 2021 09:52

Konuya ilişkin Akit’e konuşan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, şunları dile getirdi: “Benzemezlerin bir araya gelmesi zaten sorunları da beraberinde getirir. Bir araya gelseler de problemli bir geliş olur. Bunların nasıl ve neden kopacakları da belli olmaz. Siyaset, halkı ilgilendiren konuları halk önünde açıktan konuşulması ve tartışılmasıdır. Ama bu Millet İttifakı bunu bile yapamıyor. İttifakımızda bu parti vardır. Şu parti yoktur. Konularını milletten gizlemek istiyorlar. Böyle siyasette, ittifakta olmaz.”

HDP’nin ‘İP’ine sarılmış

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel de, şunları ifade etti: “HDP’nin Millet İttifakı’nın bir parçası olduğu bilinen bir şey. Hem CHP’nin Meclis içerisinde HDP’ye olan tavrı ortak hareket etmeleri hem de İyi Parti’nin ortak hareket etmeleri bunu yansıtıyor. Bunun için delil aramaya gerek yok.”

Kaynak:YeniAkit

Gündem Özeti
Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar