BIST1.441,33%8.4632
USD8.4328%0.02
EURO10,1821%0.09
ALTIN491,73%0.04
Akit HaberGündemLanet okuyup çay kazanını atmıştı! Sözcü’nün pohpohladığı kahvecinin ödeme aldığı ortaya çıktı
Gündem

Lanet okuyup çay kazanını atmıştı! Sözcü’nün pohpohladığı kahvecinin ödeme aldığı ortaya çıktı

Manisa’da sosyal medyada paylaştığı bir videoda “Lanet olsun böyle adalete” diyerek çay kazanını sokağa atan ve Kemalist medyanın tetikçisi Sözcü tarafından da pohpohlanan kahvecinin destek ödemesi aldığı öğrenildi.

Abone OlGoogle News
04 Mayıs 2021 19:18

Manisa Valiliği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uygulanan 17 günlük tam kapanma tedbirleri kapsamında işletmesi kapatıldığı için geçinemediğini ve desteklemeden yararlanmadığını öne sürerek çay kazanını sokağa atan kahveciye farklı tarihlerde toplam 5 bin 100 lira destekleme ödemesi yapıldığını bildirdi.

Valilik destek ödemeleri yapıldığını açıkladı

Valilikten yapılan açıklamada, salgınla mücadele sürecinde vefat ve vaka sayılarını düşürebilmek için bazı esnafın iş yerlerinin faaliyetlerine geçici olarak ara verildiği, bazılarına ise belirli kısıtlamalarla faaliyetine devam etmesine izin verildiği hatırlatıldı.

Kısıtlamalardan mağdur olduğunu öne süren Saruhanlı ilçesinde kıraathane işleten Ufuk Üçkan’a çeşitli tarihlerde destekleme ödemeleri yapıldığının kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Toplam 5 bin 100 lira destekleme ödemesi aldı

"Bu süreçte Ufuk Üçkan'a Saruhanlı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 19 Nisan 2020 tarihinde bin lira, 15 Aralık 2020 tarihinde 600 lira olmak üzere toplamda bin 600 lira, Saruhanlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından ‘Gelir Kaybı Desteği’ adı altında 3 ay boyunca biner lira olmak üzere toplam 3 bin lira ve Saruhanlı Belediye Başkanlığınca 500 lira nakdi yardım yapılmıştır. İçinde bulunduğumuz Kovid-19 salgınıyla mücadelede ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ile faaliyetlerine ara veren ve gelir kaybı yaşayan esnafımıza devletimiz çeşitli desteklerde bulunmaktadır. Hep birlikte tedbir ve kısıtlamalara uyarak salgınla mücadelede başarılı olacağımıza ve tüm kısıtlamaların en kısa sürede kaldırılacağına inanıyoruz."

Tetikçi Sözcü kahveciyi pohpohladı

Hükümete karşı fırsatını buldu mu tetikçilikte sınır tanımayan Sözcü ise yine tirajın kokusunu alarak kahveci Ufuk Üçkan’ı haberlerine taşıdı.

CHP'li Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, CHP Saruhanlı İlçe Başkanı Hasan Levent’in kahveci Üçkan'a ziyaretini de katmerleyen Sözcü, yine yalan habere ortak olarak kendisini ortaya atarak kendisinden bekleneni göstermekten geri durmadı.

 

Bir kez bile destek almadığını iddia etmişti

Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Tirkeş Mahallesi'nde 21 yıldır kahvehane işleten Ufuk Üçkan (52) sosyal medya üzerinden canlı yayın yaparak çay kazanının işyerinin önüne atmıştı. Üçkan, sosyal medya üzerinden yaptığı konuşmada, “21 yıldır kahveciyim. Bana bir kez destek yok. Lanet olsun böyle adalete. Devletten hiç bir şey istemiyorum. Kapatıyorum artık. Yardım bile istemiyorum. Yardım da onların olsun” diyerek işletmesindeki çay kazanını işyerinin önüne fırlatmıştı.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar