BIST95.834%2.80
USD6.673%-1.43
EURO7,3141%-0.79
ALTIN360,90%0.77
Akit HaberGündemAK Parti'nin üye sayısında rekor artış: Dünyada örneği yok
Gündem

AK Parti'nin üye sayısında rekor artış: Dünyada örneği yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin üye sayısının 10 milyonu geçtiğini duyurdu. Üye sayısının partinin gerçek gücünü yansıttığını belirten Cumhurbaşkanı, "Bugün AK Parti 10,5 milyona yakın üye sayısıyla Türkiye'nin en fazla üyeye sahip partisidir. Bu, dünyada da böyledir, örneği yok" dedi.

17 Şubat 2020 10:29

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığında düzenlenen Yeni Üye Çalışmaları Ödül Töreni'ne katıldı. 

 

"Üye sayımız artıyor, ailemiz büyüyor" sloganıyla yürütülen çalışmaların önümüzdeki süreçte de aynı kararlılıkla devam edeceğine inandığını belirten Erdoğan, "Siyasi partilerde üye çalışmalarını zor olduğunu ve çok büyük emek istediğini" vurguladı. 

Üye sayısının bir partinin gerçek gücünü yansıttığını kaydeden Cumhurbaşkanı, şunları söyledi: 

 

"Bunun için AK Parti'yi kurduğumuzdan beri teşkilatlarımızdan bu noktada asla taviz vermediğimiz en önemli faaliyet, üye sayısını artırma çalışmasıdır. Bugün AK Parti 10,5 milyona yakın üye sayısıyla Türkiye'nin en fazla üyeye sahip partisidir. Bu, dünyada da böyledir, örneği yok. Kime bunu söylersek hepsi şaşırıyor. Aynı şekilde 1 milyonu aşan genç ve 4 milyon 700 bini aşan kadın üye sayısıyla bu alanlarda da rakipsiz durumdayız. Üye sayımız toplam seçmenin yüzde 19 gibi önemli bir oranına ulaşıyor. Bu elbette önemli ama bize göre yeterli olmayan bir orandır."

AK Parti'nin üye sayısındaki artış. (Kaynak: Euronews)

 

Yedi Gündem Abone Ol

Yorumlar