BIST105.994%-4.01
USD6.2698%0.61
EURO6,9213%0.81
ALTIN316,36%-3.02
Akit HaberGündemMSB son dakika duyurdu: Büyük operasyon başladı! PKK'ya 'Kapan' darbesi
Gündem

MSB son dakika duyurdu: Büyük operasyon başladı! PKK'ya 'Kapan' darbesi

Son dakika haberi: Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı ve Batman İl Jandarma Komutanının bizzat yönettiği operasyona,Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, PÖH ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 795 personel katılıyor

16 Ocak 2020 14:05

Büyük operasyon başladı! PKK'ya 'Kapan' darbesi GALERİNİN DEVAMI <p>Son dakika haberi: Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı ve Batman İl Jandarma Komutanının bizzat yönettiği operasyona,  Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, PÖH ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 795 personel katılıyor</p>

Son dakika haberi: Yurt içinde terörle mücadeleye yönelik olarak İçişleri Bakanlığınca geçtiğimiz hafta  başlatılan Kapan Operasyonları zorlu hava koşullarına rağmen tüm hızıyla devam ediyor. 

 

3 İLDE KAPAN OPERASYONU

Mardin’de “KAPAN-1 BAGOK” ile başlayan operasyonlar, Hatay‘da “KAPAN-2 AMANOSLAR*, Hakkari’de  “KAPAN-3 KAVAKLI* operasyonları ile devam ediyor. 

Kapan operasyonları kapsamında İçişleri Bakanlığınca Batman’da  Mava Barınma Alanında bulunduğu değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla; Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı ve Batman İl Jandarma Komutanının bizzat operasyonu arazide sevk ve idare ettiği, KAPAN-4 Mava Operasyonu başlatıldı.
 
Operasyonda; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, PÖH ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 795 personel [(52) operasyonel tim] görev alıyor.

 

Yedi Gündem Abone Ol

Yorumlar