BIST1.098,90%7.6103
USD7.6228%0.80
EURO8,9656%0.14
ALTIN469,35%-0.97
Akit HaberGündemPapa'dan bomba Doğu Akdeniz açıklaması! Türkiye'den Papa'nın sözlerine tam destek
Gündem

Papa'dan bomba Doğu Akdeniz açıklaması! Türkiye'den Papa'nın sözlerine tam destek

Katoliklerin ruhani lideri Papa, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Doğu Akdeniz bölgesindeki gerilimleri endişeyle takip ediyorum ve o bölge halklarının barışını tehdit eden çatışmaları çözmek için yapıcı diyalog ve uluslararası hukuka saygı çağrısında bulunuyorum" dedi. Türkiye'den yapılan açıklamada ise, Papa'nın açıklamalarına destek verildi.

31 Ağustos 2020 22:16

Doğu Akdeniz'de Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan gerilime ilişkin bir değerlendirme de Katoliklerin ruhani lideri Papa'dan geldi.

 

Resmi sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklama yapan Papa, "Doğu Akdeniz bölgesindeki gerilimleri endişeyle takip ediyorum ve o bölge halklarının barışını tehdit eden çatışmaları çözmek için yapıcı diyalog ve uluslararası hukuka saygı çağrısında bulunuyorum" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'DEN PAPA'YA DESTEK

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Papa Francis'in Doğu Akdeniz hakkındaki açıklamalarını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye olarak, Yunanistan başta olmak üzere ilgili ülkelere, Ege adalarını silahlandırmak ve Mavi Vatanımız üzerinde hak iddia etmek yerine uluslararası hukuka riayet etmeleri çağrısında bulunuyoruz. Akdeniz bir barış ve istikrar denizi olmalıdır" dedi.

Yorumlar