BIST1.085,91%-0.11
USD7.0427%2.11
EURO8,3839%2.60
ALTIN460,86%3.11
Akit HaberGündemAlman vatandaşı 2 terörist sınır dışı edildi Merkel'den açıklama geldi
Gündem

Alman vatandaşı 2 terörist sınır dışı edildi Merkel'den açıklama geldi

Türkiye'deki geri gönderme merkezinde işlemleri tamamlanan Alman vatandaşı 2 Yabancı Terörist Savaşçı uçakla Frankfurt'a gönderildi. Teröristlerin sınır dışı edilmesinin ardından Almanya Başbakanı Angela Merkel'den açıklama geldi.

16 Kasım 2019 14:05

Akşam saatlerinde işlemleri tamamlanan 2 kadın YTS, Göç İdaresi'ne ait bir araçla ve jandarma eşliğinde İstanbul Havalimanı'na getirildiler.

Burada bir süre bekletilen 2 kadın, saat 20.45'te Frankfurt'a hareket eden uçağa bindirildiler.  Uçak daha sonra İstanbul Havalimanı'ndan hareket etti.Türkiye'den ülkelerine sınır dışı edilen Alman uyruklu yabancı terörist savaşçıların Almanya'da güvenlik değerlendirmesinden geçirildiği belirtildi.

MERKEL'DEN AÇIKLAMA: DEVREYE SOKARIZ

 

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Felix Tshisekedi ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, Almanya'ya sınır dışı edilen yabancı terörist savaşçılarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Merkel, bu kişilerle ilgili Terörle Mücadele Merkezinde güvenlik birimleri tarafından güvenlik değerlendirmesi yapıldığını söyledi.

 

"DEVREYE SOKARIZ"

"Böylelikle bu kişilerin bir tehdit oluşturmaması sağlanıyor." diyen Merkel, aksi bir durum yaşanması halinde de olağan mekanizmaların devreye sokulacağını kaydetti.

Türkiye'nin sınır dışı ettiği Irak kökenli Alman uyruklu 7 yabancı terörist savaşçı dün Berlin'e ulaşmıştı.

Yedi Gündem Abone Ol

Yorumlar