BIST1.467,00%7.3832
USD7.3943%0.63
EURO8,9525%0.15
ALTIN438,14%0.24
Akit HaberGündemVirüs kapan hamile hemşireden kötü haber
Gündem

Virüs kapan hamile hemşireden kötü haber

Koronavirüs bulaşan ve yoğun bakıma alınırken karnındaki bebeğini sezaryenle dünyaya getiren 30 yaşında hemşire Dilek Akçabelen, immün plazma tedavisine cevap vermedi.

Abone OlGoogle News
23 Mayıs 2020 20:13

İyileşmesi için akciğer nakli olması gerektiği belirtildi.

Zonguldak'ın Devrek İlçesi'nden olan Tansu Akçabelen'in eşi hemşire eşi Dilek Akçabelen, Corona Virüse yakalanınca sezeryanla 7.5 aylık doğum yapmak zorunda kalmıştı. Yoğun bakımda tedavi gören veren Dilek Hemşire, plazma tedavisine yanıt vermedi. Dilek Hemşireden üzücü haber geldi. Akciğerlerinin iflas ettiği belirtilen Dilek Hemşireye akciğer nakli yapılması gerekiyor.

İstanbul Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yaparken korona testleri pozitif çıkan 30 yaşındaki hamile hemşire Dilek Çetin Akçabelen, tedaviye alınmış bir erkek bebek dünyaya getirmişti. 7.5 aylıkken sezaryenle anne karnından alınan bebeğe Tunç adı verilmişti. Annesinin tedavisinin devam ettiği Florya Medicalpark Hastanesi'nde kuvöze alınan Tunç bebek günden güne gelişirken, sağlığının da iyi olduğu öğrenildi.

Bu süreçte korona hastalığını yenip 14 günlük süreyi de atlatan bir bağışçıdan alınan kanla Dilek hemşire için immün plazma tedavisine de başlandı. 35 gündür yoğun bakımda, entübe şekilde tedavisi süren ancak sağlık durumunda bir değişiklik olmayan Dilek Akçabelen’in eşi Tansu Akçabelen, annesi-babası, kardeşi Mertcan Çetin, yakınları ve tüm arkadaşları her gün bin bir umutla gelecek müjdeli haberi bekliyor. Hatta bir de videoklip hazırlayan Dilek hemşirenin yakınları bu beklentilerini dile getirdi.

Beklenti sürerken doktorlar, Dilek Akçabelen’in akciğerlerinin iflas ettiğini, bu nedenle akciğer nakli yapılması gerektiğini söyledi. Dünyaya getirdiği bebeğini bile kucağına alamayan hemşirenin eşi Tansu Akçabelen, nakil konusunda yardımcı olunması için yardım istedi, şunları söyledi

“Eşim hamile olmasına karşın görev yaptı ve virüs kaptı. Bebeğimizi göremedi, sevemedi. 35 gündür komada ama şimdi akciğer nakli gerektiği söyleniyor Sosyal medyada da hemşire Dilek’e akciğer nakli yapılması konusunda kampanya başlatıldı.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar