BIST2.438,84%-0,49
USD16.2228%-0.77
EURO17,4241%-0.90
ALTIN965,28%-0.75
Gündem

Sabri Çelebi dosyası: Komplo ve rüşvet iddiası gündeme bomba gibi düştü!

'Palalı Sabri’ lakaplı Sabri Çelebi, kendisi hakkında soruşturma yürüten ve başka bir soruşturma kapsamında tutuklanan polisler hakkında suç duyurusunda bulundu. Kendisi hakkında yürütülen soruşturma kapsamında müştekilere polislerin baskısıyla aleyhe ifade verdirildiği ve Çelebi’nin kendisi hakkında yıpratma kampanyası yürütüldüğünü ticari ve kişisel itibarının zedelemeye çalışıldığı ileri sürüldü.

Abone OlGoogle News
24 Ocak 2022 15:28

Sabri Çelebi, kendisi hakkında soruşturma yürüten ve başka bir soruşturma kapsamında tutuklanan polisler hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Sabri Çelebi’nin avukatı Hakan Sarıhan tarafından müvekkili Sabri Çelebi adına yapmış olduğu suç duyurusu dilekçesinde, Çelebi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca soruşturma yürütüldüğü ve bu soruşturmanın kurmaca ve asılsız ithamlar üzerine olduğu öne sürüldü. Soruşturmayı yürüten ekibin başında bulunan polislerin ‘rüşvet’ suçundan tutuklandığı iddia edildi. Bu sebeple de kendisi hakkında yürütülen soruşturmanın güvenilirliğinin zedelendiği ve kurmaca olduğu öne sürüldü

POLİSLER ‘RÜŞVET’ SUÇLAMASI İLE TUTUKLANDI

Dilekçede, ilgili polislerin ‘rüşvet’ suçlamasıyla tutuklanmasının ardından Çelebi hakkında yürütülen soruşturmanın da güvenilirliğinin zedelendiği öne sürüldü. Sabri Çelebi’nin iş adamı olduğunun belirtildiği dilekçede, soruşturma kapsamındaki eylemlerle hiçbir ilgisinin olmadığı ve hakkındaki soruşturma nedeniyle ticari ve kişisel itibarının zedelendiği, maddi ve manevi zarara uğradığı aktarıldı. Dilekçede, müşteki olduğu iddia edilen kişilerin polis baskısı altında yönlendirme ile aleyhe ifade vermeye zorlandığı ve müştekilere ifade vermedikleri takdirde 5 yıl boyunca özgürlüklerinden mahrum kalacaklarının söylendiği öne sürüldü.

KAMERALAR NEDEN KAPATILDI?

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan müştekilerin gözaltı süreleri dolduktan hemen sonra avukatları aracılığıyla  baskı ve tehdit altında tanımadıkları kişilerin aleyhine ifade vermiş olmaları sebebiyle psikolojik ve fiziki şiddet sonucu zorla aleyhe ifade verdirten polislerden şikayetçi olduklarının belirtildiği dilekçede, Sabri Çelebi’nin Beyoğlu’nda bulunan işletmesine yapılan operasyonda kameraların şüpheli polisler tarafından kapatılarak, delil karartma yoluna gidildiği iddia edildi. Operasyonun kamera görüntülerine ilişkin olarak rapor alındığını ve mekana giden kişilerin baskı ve tehdit uğramadığının tespit edildiği iddia edildi.

Tüm şüphelilerin tespit edilmesinin istendiği dilekçede, şüpheliler hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması ve ‘rüşvet’, ‘suç uydurma’, ‘iftira’, ‘hakaret’, ‘tehdit’, ‘görevi’ kötüye kullanma’, ‘suç delillerini gizleme’ ve ‘kişilik haklarına saldırı’ suçlarından soruşturma yürütülerek kamu davası açılması talep edildi.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar