2.ManşetGündem

Yeni İzmir-İstanbul yoluna sürücüler ne dedi?

İstanbul ile izmir arasında Başkan Recep Tayyip Erdoğan'nın katılımıyla açılan ve seyahati 3,5 saate düşüren yeni otoyol için sürücüler tam not verdi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan İstanbul-İzmir otoyolunu, ilk kullanan sürücüler ilk yorumlarını böyle paylaştı: İzmir’e böyle bir yol ihtiyaçtı. Çok teşekkür ediyorum. Bu büyük bir başarı.

Otoyolu kullanan sürücülerden Özkan Görgün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, otoyolun İstanbul’a sık gidip gelen sürücüler için çok iyi olduğunu söyledi.

‘İŞLERİMİZİ RAHATÇA HALLEDİP DÖNÜYORUZ’ 

Ankara-Uşak istikametine giden yolcuların da otoyol sayesinde rahatlayacağını aktaran Görgün, “Normal yol için de çok faydalı olacak. Çok amaçlı, geniş düşünürsek her yönden faydası var. İstanbul’a giden insanlar için yakıt ve zaman tasarrufu sağlayacak. İstanbul’da 4 saatlik işi olan birisi rahatça halledip dönebilecek.” diye konuştu.

Sürücü Bilal Altunpınar da otoyolun büyük bir hizmet olduğunu belirterek, “Mesafeler, yollar kısaldı. Güzel bir yol oldu. Gidip gelmemiz rahatladı. Her yere kolay bir şekilde ulaşabiliyoruz. Devletimizden Allah razı olsun. Şimdi 3,5 saat oldu. Türkiye’nin böyle yeniliklere ihtiyacı var. Yolumuz açık olsun. Kaza oranları düştü. Duble, güzel bir yol.” ifadelerini kullandı. Sürücülerden Gökhan Öğünlü ise yolun yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde İstanbul-İzmir otobanının açıldığını vurgulayan Öğünlü, “İzmir’e böyle bir yol ihtiyaçtı. Çok teşekkür ediyorum. Bu büyük bir başarı.” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close