GündemÜst Manşet

Türk birlikleri Kuzey Irak’ta ilerliyor: Operasyon ne aşamada?

Türkiye’nin Kuzey Irak’ta yürüttüğü Pençe Harekatı sürerken Haftanin bölgesine gerçekleşen operasyonda 15 Terörist daha öldürüldü.

Türkiye Kuzey Irak’ta Pençe Harekatı ile ilerlerken son olarak Haftanin kampına gerçekleşen operasyonda 15 teröristi daha öldürdü.

Pençe Harekatı başladığından bu yana öldürülen terörist sayısı 80’i bulurken Türk komandoları bölgede adım adım ilerliyor.

Temizlenen yerlerde TSK’nın Irak’ın kuzeyindeki diğer bölgelerde olduğu gibi üslenme yapacağı, yani geçici üsler kuruluyor.

KANDİL’DE SON DARBE VURULACAK

Uzmanlara göre Bu operasyonun birkaç amacı var. Bir. Uzun vadeli strateji kapsamında Kandil’in kuşatılmasına devam etmek. İki. Örgütü Kandil’e doğru itmek. Teröristlerin hareket alanını daraltmak. Üç. Kuzey Irak’ta Türkiye sınırı boyunca terörist sızmalarını engelleyecek güvenli bölgenin eksik parçalarını oluşturmak. Peki, Mehmetçik Kandil’e ne zaman ayak basacak? Saha kontrolü tamamen sağlandıktan sonra hedef Kandil olacak.

SON DURUM NE?

Türk birlikleri bölgede ilerleyişini sürdürüken İmam Shah’a kadar ilerlediği görülüyor. Çoğu bölgeyide kontrol altında tutan TSK, Teröristleri baskı altına alıyor.

Haritada Kahverengi bölge Türk birliklerinin kontrol alanını gösteriyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close