2.ManşetGündem

İstanbul’dan İlk hac kafilesi yola çıktı: Ümmet-i Muhammed için dua edeceğiz

İstanbul’dan hacı olmak için yola çıkan ilk kafile dualarla Suudi Arabistan’a uğurlandı.

İstanbul’dan Suudi Arabistan’a gidecek ilk kafilede yer alan hacı adayları, İstanbul Havalimanı’ndan dualar ve gözyaşlarıyla uğurlandı.

YENİ HAVALİMANINDA İLK

Yeni havalimanında ilk kez düzenlenen törene yaklaşık 200 hacı adayı, yakınları ile bazı vatandaşlar katıldı. Törene katılan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, hacı adaylarını tek tek tebrik ederek, onlardan İslam alemi ve Türkiye’nin iyiliği için bol bol dua etmelerini istedi.

Bu yıl hacca giden ilk hacı adayı kafilesinin İstanbul Havalimanı’ndan uğurlandığına dikkati çeken Yerlikaya, “Bu şehre hadim olan herkes adına bizler bugün ömrünüzde en özel, müstesna ibadet sevincinizi görmeye geldik, paylaşmaya geldik. duanızı almaya ve dua etmeye geldik. Bizlere, devletimize, milletinize, askerimize, polisimize de dualar edin. Sizleri seviyoruz” dedi.

“HEPİMİZ ÜMMET-İ MUHAMMED İÇİN DUA EDECEĞİZ”

Hacı adaylarından 72 yaşındaki Mustafa Güven, kafileye katılmak için eşiyle Kocaeli’nden İstanbul Havalimanı’na geldiklerini söyledi. Güven, hacca 2009’da kayıt olduğunu ifade ederek, “Tüm Müslüman kardeşlerimize dua edeceğiz. Kabe’yi ilk gördüğünde sağlık isteyeceğiz” dedi. Ayşe Güven ise kutsal toprakları göreceği için çok sevinçli olduklarını belirtti.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close