GündemÜst Manşet

Momo nedir? Tehlike WhatsApp üzerinden yayılıyor!

Momo nedir? sorusu, son günlerde sosyal medya platformlarında cevabı en çok araştırılan sorular arasında yer alıyor. Peki; Momo nedir? Tehlikeleri nelerdir? Gençleri hayattan koparan Mavi Balina oyunu ile karşılaştırılan Momo, yeni tehlike olarak WhatsApp üzerinden yayılıyor. İşte Momo ile ilgili detaylar…

Momo nedir? Momo tehlikesi nedir? sorularının cevabı, sosyal medya platformlarında en çok konuşulanlar arasında yer alıyor. Tehlike ise sosyal haberleşme ağı WhatsApp üzerinden yayılıyor. Peki; Momo hangi ülkede çıktı. Momo görselinin anlamı nedir? İşte, Mavi Balina korkusunu akıllara getiren Momo ile ilgili detaylar…

MOMO NEDİR?

Momo WhatsApp üzerinden yayılan oyun, şiddet içerikli ve intihara sevk edici söylemleri ile gençlerin önündeki yeni tehlike. Tıpkı Mavi Balina gibi tuzağına düşürdüğü gençlerin psikolojisini bozup onları intihara kadar sürükleyebiliyor.

Konu ile ilgili, Meksika ve İspanya polis teşkilatlarından vatandaşlarına bu uygulamaya girmemeleri yönünde uyarılar geldi.

Momo’nun görselinin ise Japonya’da bir müzede sergilenen kuş kadın heykeline ait olduğu ortaya çıktı.

MOMO YENİ MAVİ BALİNA MI?

Momo yeni Mavi Balina olur mu bilinmez, ama birçok özelliği mavi balina ile eşleşiyor. Gençleri hedef kitlesine alması, oyuna girenlerin psikolojisini alt üst etmesi ve sonunda da intiharın eşiğine getirmesi Momo’nun Mavi Balina ile benzer noktaları arasında yer alıyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close