GündemÜst Manşet

Erdoğan minik Esma için talimatı verdi!

4 yaşındaki minik Esma, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla yüzündeki lekeden kurtuldu.

Malatya’da yaşayan 4 yaşındaki Esma Akça, yüzünün sol tarafında kıllı benle dünyaya geldi. Bir yaşında yüzünün yarısı tamamen siyah tüyle kaplanan minik Esma, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla yüzündeki lekeden kurtuldu.

Esma, 2014’te yüzünün sol tarafında kıllı benle doğdu, bir yaşına geldiğinde ise ben kıllanmaya başladı. Küçük kızın yüzünün yarısı kısa süre içerisinde tüyle kaplandı. Ailesi, ameliyat olması gereken kızları için harekete geçti. Esma’nın durumu önce AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’a anlatıldı. Milletvekili Çalık ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Esma’nın fotoğraflarını göndererek, ailenin yardım talebini iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘kendi evladımız için ne yapıyorsak, Esma içinde onu yapacağız’ talimatını verdi ve küçük kız, tedavi için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne gönderildi. Tam yüz nakli ve çift kol nakilleri yapan Prof. Dr. Ömer Özkan’ın ameliyatlarını gerçekleştirdiği Esma, yüzündeki tüyden kurtuldu. Antalya’da geçirdiği 7 aylık tedavi sürecinin ardından Malatya’ya dönen Esma’nın yüzü artık gülüyor.

SAĞLIK BAKANLIĞINA TALİMAT VERDİ

Esma’yı Antalya dönüşü ziyaret eden AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Esma’nın ilk halini gördüğümde, kendi evladımız gibi yapmamız gereken ne varsa başla göz üstüne dedik. Sağlık Bakanlığımızla temasa geçtik. Cumhurbaşkanımıza Esma’nın fotoğrafını gösterdim. Bana ilk talimatı, ‘kendi evladın için ne yapacaksan Esma içinde onu yapacaksın’ oldu. Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanlığını talimatlandırdı. Daha sonraki ziyaretimizde Prof. Dr. Ömer Özkan’ın bu ameliyatı yapacağı kanaatine vardık. Cumhurbaşkanımız direkt Ömer hocayı aradı, ‘Bu evlat bizim Allah’tan aşağı size emanetimiz, ne gerekiyorsa siz yapıyorsunuz, bizde üzerimize düşeni yapacağız’ dedi. Ömer hocamız cumhurbaşkanımızın talimatıyla birlikte kendi insanlığını da göstererek çok yakından ilgilendi” dedi.

“TAYYİP AMCA SENİ ÇOK SEVİYORUM”

Kızının yeniden sağlığına kavuşması için uzun süredir mücadele veren anne Duygu Sarıgül, zor bir dönemden bugünlere geldiklerini belirterek, “Allah kimsenin evladına vermesin. Benim için çok zor bir süreçti. 7 ay hastanede kaldım. Kızım çok zor operasyonlardan geçti. Buna da şükür. Esma’yı hiç sokağa çıkaramıyordum. Hastaneye gittiğimde, ‘Buna ne oldu, ziyarete mi gittin?’ diye soruyorlardı. Ben, ‘Allah vergisi’ diyordum. Bazı çocuklar, ‘korkunç’ diyorlardı. Emeği geçen Prof. Dr. Ömer Özkan’a çok teşekkür ediyorum. Esma, ‘yüzüm iyileşirse okula gideceğim. Kıllarım gitti’ diyor” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden ve öpücük gönderen Esma ise, “Tayyip amca seni çok seviyorum. Yüzüm gülüyor ve sokağa çıkabiliyorum artık” diye konuştu.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close