Gündem

Çok ilginç savunma: Bana gülümsüyordu

Avanak Avni heykelini çaldığı iddiasıyla tutuklanan Gökmen Turunç, ifade verdi. Suçunu itiraf etti. Turunç ifadesinin detaylarında ilginç cümleler sarf etti. “Heykel çok hoşuma gitti. Komik görünüyordu. Heykeli tanımıyordum. Bana gülümsüyordu. Koşarak gidip sarıldım. Metrobüsle evime götürdüm. Benim hiç arkadaşım yoktu. Onun için aldım” dedi. Tutuklanma kararına ise avukatı itiraz etti

Karikatürist Oğuz Aral’ın unutulmaz karakteri Avanak Avni heykeli, Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi önünden geçen Aralık ayında çalındı.

heykelin, 13 Aralık gecesi Kurbağalıdere Caddesi üzerinden çalınması üzerine polis ekipleri çalışma başlattı. Kadıköy’ün simge heykellerinden Avanak Avni, günler sonra Şişli Kuştepe Mahallesi’nde buldu. Heykeli çaldığı belirlenen 30 yaşındaki Gökmen Turunç gözaltına alındı. Bulunan heykel de yerine konuldu.

“BANA GÜLÜMSÜYORDU, SARILDIM, METROBÜSLE EVE GÖTÜRDÜM”

Gözaltına alındıktan sonra Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirilen şüpheli Gökmen Turunç, olay günü ailesiyle tartıştığını ve hap alıp dışarı çıktığını söyledi. Evli ve 2 çocuk babası Turunç, daha önce Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yattığını belirterek, Kadıköy’de yürürken heykeli gördüğünü söyledi. Turunç, “Bana gülümsüyordu. Koşarak gidip sarıldım. Heykel sarsıldı. İçimden bir ses ‘al bunu evine götür’ dedi. Ben de alıp hiçbir şeye sarmadan metrobüsle onu evime götürdüm. Benim hiç arkadaşım yoktu. Onun için aldım” dedi.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close