Gündem

10 gün önce iş adamından 111 bin lira gasp etmişler

İstanbul'da kuyumcuyu gasp etmeye çalışırken tesadüfen olay yerinde bulunan polislerin müdahale ettiği gasp çetesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Gürcistan uyruklu şüphelilerden 1'i daha yakalandı. Çetenin 10 gün önce Bayrampaşa'da bir iş adamının 111 bin lirasını gasp ettiği ortaya çıktı.

Sultangazi’de 5 gün önce kuyumcu dükkanını kapatan H.K., para dolu çantayla evine doğru yürümeye başladı. Caddeye çıkan H.K., 4 kişinin saldırısına uğradı. Çantayı almaya çalışan şüphelilere o sırada bölgede başka bir konuyla ilgili araştırma yapan Gasp Büro Amirliği ekipleri müdahale etti. Gaspçılar para dolu çantayı alamadan araçlarına binip kaçmaya çalıştı. Polis lastiğe ateş ederek aracı durdurmaya çalıştı. Şüphelilerden biri yakalandı.

GÜRCİSTAN UYRUKLU ÇIKTI

Yakalanan şüpheli Gürcistan uyruklu J.K. idi. Gaspçıların kullandığı aracı da Gürcistan plakalıydı. Şüphelilerin izini süren polis, Esenyurt’ta günlük kiralık eve düzenlenen operasyonda G.A. adlı bir şüpheli daha yakalandı.

10 GÜN ÖNCE İŞADAMINI GASP ETMİŞLER

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen 2 şüpheli sorgulanmaya başlanırken çetenin 10 gün önce Bayrampaşa’da bankadan çıkan işadamı B.Ö.’yü gasp ettiği ortaya çıktı. 111 bin lira bulunan çantası gasp edilen işadamı B.Ö., zanlıları teşhis etti. Polis olayla ilgili 2 kişiyi daha arıyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close