2.ManşetGündem

Annesinin evine çukur kazdı, yine de kaçamadı!

Van'da 2008 yılında yaşanan kan davası olayının zanlısı olarak aranan R.Ş., polis tarafından annesinin evinde yakalandı. Zanlının, polisten saklanabilmek için yerin altına 1 metrekarelik gizli bölme yaptığıortaya çıktı. Hakkında yakalama kararı bulunan R.Ş. 4 kişiyi öldürmek suçundan 4 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 231 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

2008 yılında Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Çakırbey köyü yakınlarında taziye ziyaretinden dönen S. ailesine ait olan minibüs uzun namlulu silahlarla tarandı. Olayda 4 kişi öldü, 16 kişi yaralandı. Olayla ilgili tutuklanan R.Ş., 7 yıl sonra denetimli olarak serbest bırakıldı.

R.Ş. hakkında görülen davada geçen ağustos ayında karar çıktı. R.Ş. “Tasarlayarak Öldürme” suçundan 4 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 231 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yapılan çalışmaların ardından 3 Kasım’da il merkezinde 2, Tuşba ilçesi Çakırbey köyünde 1 adrese yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. R.Ş., Çakırbey köyündeki annesi K.Ş.’nin evinde yakalandı. Polis, büyük bir sandığın yanında halının altında gizli bir bölme de buldu. R.Ş.’nin polisten saklanabilmek için 1 metrekarelik bu bölmeyi kullandığı belirtildi.

Gözaltına alınan R.Ş. işlemleri yapılmak üzere adli mercilere teslim edildi.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close